Сонце – червоне. Небо – білосніжна далина. Ми живемо у світі, де контрастні яскраві кольори нагадують нам про природну гармонію. Саме тому під час оздоблення тротуарною плиткою території навколо будинку, необхідно враховувати ці поєднання кольорів. І обирати світлі та темні, яскраві та притлумлені кольори розуміючи правила контрастування та поєднання різнобарвності. Прості способи гармонійного поєднання кольорів дозволяють отримати якісну і привабливу ділянку перед будинком, що веде до головного входу, оздоблює зовнішній вигляд. Обрати плитку по кольору та за потрібною формою можна на сайті zavod-brukivky.kyiv.ua, де пропонується багато різновидів тротуарної плитки різних виробників та із цікавими дизайнерськими рішеннями.

 

Якщо у будинку яскравий фасад: вигідний контраст із сірим чи білим кольором

 

Якщо ознайомитись із оздобленням найкращих будівель світу, ми побачимо наскільки вони влучно оформлені по периметру будівлі плиткою чи спеціальною бруківкою. Навіть найяскравіші фасади відтіняє сіра, непомітна, або темна за фактурою, плитка. Це давній і працюючий прийом, який застосовують дизайнери та майстри оздоблення. Алгоритм побудови якісного дизайну прибудинкової території складається із трьох кроків:

  • яскравий фасад із червоної цегли чи оштукатурених поверхонь із теплими кольорами;
  • використання зелені та квітів для створення привабливої території навколо входу;
  • застосування сірого кольору або яскраво-білого, для контрасту із основним кольором фасаду.

Якщо фасад оздоблено яскравим, але холодним кольором – темно-лимонним, жовтуватим, кремовим – тоді підбір плитки теж необхідно робити виходячи із правил контрасту кольорів. Загалом використовують такі підходи до підбору кольорів фасаду та плитки, що оточує будинок:

  • світлий – до темного;
  • холодний – до теплого
  • контраст за тоном.

Ще один спосіб підкреслити індивідуальність власника будинку – створити мозаїчне панно з плитки та використати у його оформленні найяскравіші кольори для контрастування у обрамленні. В лініях контурів необхідно в такому випадку застосовувати жовтий, червоний та синій кольори.

 

Основне правило контрасту – поєднуйте сумісне

 

Варто запам’ятати просте правило контрастування, яке працює на всі 100% – яскраві кольори райдуги не варто сполучати із ахроматичними кольорами. Таких кольорів всього три і їх легко запам’ятати – чорний, білий, сірий. Тобто якісно виготовлений і пофарбований у салатовий колір фасад будинку не можна прикрасити червоною чи жовтою плиткою. Таке сполучення кольорів буде виглядати дуже невдало. Навпаки, навіть найпростіша сіра плитка без барвника із згаданим кольором стіни матиме вигідний рельєф та створюватиме яскраве колірне сполучення.