Ремонт лазерних принтерів: у чому полягає специфіка?

Думка, що ремонт принтерів з лазерною технологією друку простіший та дешевший, аніж струменевих аналогів, доволі розповсюджена. Проте, це не зовсім так. Механізм у такої техніки складніший, порівняно зі струменевими моделями, й для якісного налагодження потрібні відповідні знання, навички та інструменти. Найчастіше у лазерних принтерів виходять з ладу

  • Фотобарабан;
  • Картриджі з тонером;
  • Вузли подачі паперу;
  • Термоблоки.

Заправка картриджів на сайті: https://fullcartridge.com.ua/

Також досить часто пошкоджується термоплівка. І з виправленням цих несправностей звичайному користувачу самостійно не справитись. Сьогодні послуги із ремонту лазерних принтерів надають практично всі майстерні, які спеціалізуються на техобслуговуванні офісного устаткування, у зв’язку зі значною популярністю саме лазерних модифікацій. Так, на відміну від пристроїв, що друкують чорнилами, у них не засихає пігмент, через постійний нагрів в процесі друку, продуктивність є вищою, а здатність до відображення відтінків у сучасних кольорових лазерних принтерів майже така ж, як і в струменевій техніці.

При цьому треба пам’ятати, що ремонт принтерів з лазерною технологією друку може мати різну вартість, залежно від складності поламання, моделі техніки та цінової політики обраного сервісу. Також впливає на ціну й те, скільки коштують деталі для заміни, і їх поширеність – так, у деяких випадках необхідно купувати запчастини під замовлення.

Які труднощі можуть з’являтися, коли потрібен ремонт струменевих принтерів?

Завдяки простішій конструкції, щоб полагодити струменевий принтер, не потрібно докладати таких зусиль, як у випадку із лазерною моделлю. Серед типових несправностей – вихід з ладу роликів захоплення та подачі паперу, засихання чорнила у картриджах. Іноді прилад затягує папір через потрапляння у механізм сторонніх предметів (скріпок і т.п.). В струменевих пристроях, як і в лазерних, може відмовити блок живлення чи основна плата, через що принтер перестає вмикатися чи не підключатися до комп’ютера.

Через цінову доступність деталей для заміни відремонтувати струменевий принтер обходиться переважно дешевше. Однак, нижча потреба у струменевих принтерах призвела до зменшення кількості сервісів, які займаються ремонтом принтерів цього типу. В результаті, їм доводиться підвищувати ціну на свої послуги. Ситуація ще більше ускладнюється, коли мова йде про ремонт принтерів моделей попередніх поколінь, адже відшукати до них запчастини – справа не з легких.

Правильний підхід до питань ремонтопридатності: як обрати техніку, яка не викликатиме проблем?

Купувати обладнання для друку, орієнтуючись виключно на його ремонтопридатність у майбутньому, не варто. Сучасні принтери при дотриманні правил експлуатації ламаються не настільки часто, щоб брати до уваги цей критерій як один з основних. Раціонально обирати техніку з огляду на потреби, враховуючи її функції, а також вартість обслуговування, придбання витратних матеріалів. Вагомий аспект – доступність витратних матеріалів. Чим популярніша марка обладнання, тим легше буде знайти картриджі й пігменти, як оригінальні, так і сумісні.

Слід підібрати для співпраці надійний сервіс, який займається як обслуговуванням, так і ремонтом принтерів обраної моделі. Таким чином, можна суттєво зменшити імовірність появи неполадок. Якісне обслуговування й діагностика, підхожі картриджі, заправка хорошими чорнилами чи тонером – все це дозволяє тривалий час користуватись обладнанням без необхідності проведення ремонтних робіт.