Чинним українським законодавством громадянам забороняється керувати транспортними засобами в стані наркотичного чи алкогольного спʼяніння. Якщо ж водій автомобіля свідомо порушує ці правові приписи, то його можуть притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП. Санкція вказаної статті передбачає, що винну особу можуть позбавити права керування транспортними засобами на термін від 1 до 10 років залежно від кваліфікації її діяння та відповідної частини ст. 130 КУпАП. Однак, як повернути водійське посвідчення на практиці, якщо особу було притягнуто до відповідальності за ст. 130 КУпАП? Відповідь на зазначену проблематику надасть автоадвокат по 130 ст. з адвокатського обʼєднання “Брати Федорови”.
Як позбавляють прав?
У випадку, коли особа свідомо сідає за кермо транспортного засобу, перебуваючи в стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння, то вона власними діями вчиняє адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП. Для того, щоб зафіксувати всі обставини вказаного правопорушення складається адміністративний протокол представниками патрульної поліції.
Такий протокол вони зобовʼязані скласти протягом 24 годин після вчинення адміністративного правопорушення. Він обовʼязково складається у 2 примірниках, один із яких вручається винній особі. За власним бажанням правопорушник має право відмовитися від отримання копії складеного протоколу за ст. 130 КУпАП.
З того моменту, коли представники патрульної поліції склали протокол про вчинення адміністративного правопорушення, вони вилучають права в громадянина та видають йому тимчасове посвідчення водія, яке є дійсним протягом 3 місяців.
Після цього оформлений протокол передається до судового органу влади 1 інстанції, де він і буде вивчати матеріали справи та приймати кінцеве рішення про позбавлення водійського посвідчення на встановлений законодавством термін.
Якщо доказів по справі не достатньо або протокол про вчинення адміністративного правопорушення був складений із численними порушеннями чинного законодавства України, то в такому випадку суддя закриває провадження та повертає водійське посвідчення особі.
Яка процедура повернення прав?
Особи до яких було застосовано санкції у вигляді позбавлення прав за вчинення адміністративного правопорушення за ст. 130 КУпАП мають право повернути водійське посвідчення лише тоді, коли вони повторно пройдуть медичний огляд, чим підтвердять поточну здатність керувати транспортними засобами. Також для повернення прав потрібно буде скласти теоретичний та практичний іспит у територіальних сервісних центрах МВС. Відповідний центр особа може обрати на власний розсуд.
Якщо ж особа отримала посвідчення водія вперше терміном на 2 роки та була притягнута до відповідальності за ст. 130 КУпАП, то вона не може отримати вилучене посвідчення водія, оскільки воно було вже знищене. А тому для поновлення прав особі доведеться повторно пройти навчання в автошколі, скласти теоретичний та практичний іспит, і вже лише тоді вона зможе отримати водійське посвідчення. До того ж в такому випадку особа знову отримує посвідчення водія лише терміном на 2 роки, яке надалі підлягатиме обміну.
Документи, що необхідно подавати для повернення прав:
- паспортні документи;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- довідка із медичного закладу;
- квитанція про сплату послуг у територіальному сервісному центрі МВС.
Підсумок
Якщо у вас виникають проблеми із поверненням прав після притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП, то за таких обставин варто обов'язково залучатися правовою підтримкою від фахівців з адвокатського обʼєднання “Брати Федорови”. Наші юристи допоможуть вам в короткі терміни повернути вилучене водійське посвідчення, адже мають багаторічний досвід роботи у вирішенні подібних правових питань. Крім цього, ми гарантуємо повну конфіденційну та індивідуальний підхід до кожної справи, що дозволяє максимально ефективно відстоювати права наших клієнтів навіть у найскладніших ситуаціях. Для отримання належної правової підтримки залишайте заявку на нашому сайті та юрист компанії звʼяжеться із вами найближчим часом!