Сфера кредитування в Україні сьогодні досить розвинена, позичальникам пропонується декілька різновидів кредитних програм, котрі орієнтовані на різних клієнтів та створені для задоволення нагальних потреб.

Основна проблема кредитів у тому, що зазвичай клієнти не уважно вивчають умови надання коштів перед оформленням позики без довідки про доходи credit18.com.ua. В результаті з'являються додаткові переплати та неочікувані платежі, що в цілому псує репутацію кредиту як простого та зручного продукту. Щоб очікування від отримання коштів та погашення заборгованості збігалися з реальною процедурою, варто уважно підійти до вибору програми.

Умовно наявні кредитні програми можна розділити на 2 категорії:

  • споживчі;
  • продуктові.

Перша категорія видається на будь-які потреби людини або на конкретні цілі, наприклад, на придбання побутової техніки або меблів. Продуктові зазвичай створені для бізнесу. Кошти видаються під фіксовану відсоткову ставку — за користування грошима позичальник виплачує певну суму, що прописана в договорі. Також, іноді позичальники звертаються до МФО, щоб перекрити заборгованість по кредиту в іншому МФО, так званий кредит на перекредитування мікрозайму з простроченнями, що відповідно тільки створює додаткові фінансові проблеми для позичальника.

Особливості українських кредитів

Кожен кредит, незалежно від банку чи особливостей програми, видається на умовах платності та зворотності. Суму необхідно повернути в кінці терміну погашення та оплатити встановлену відсоткову ставку за користування грошима.

Кредити можуть бути короткострокові, що видаються до 12 місяців, середньострокові, тривалість яких близько 3 років, та довгострокові — понад 5 років. Також в залежності від типу кредиту пропонується різна схема погашення заборгованості. Найчастіше практикується ануїтетний спосіб, за умовами якого щомісячно необхідно виплачувати рівну частину боргу з відсотками.

Згідно з класичним способом виплати відсотки будуть нараховуватися лише на залишок тіла кредиту. Простими словами, на початку дії кредитного договору позичальнику доведеться сплачувати більше відсотків, аніж перед закінченням терміну кредиту. Але з огляду на рівень інфляції в Україні довгостроковий кредит з такою схемою погашення зазвичай не вигідний.

Також існує третій спосіб виплати — одним платежем з відсотками, що вносяться в кінці терміну дії договору. Банки подібну схему не практикують, зате по такому принципу працюють сучасні мікрофінансові організації. Основний їхній продукт — позики, що видаються на термін до 1-2 місяців та в сумі в середньому до 10-20 тис. грн.

Який кредит краще взяти?

Спершу необхідно визначитись із сумою та бажаним терміном користування коштами. На наступному етапі варто порівняти доступні відсоткові ставки по наявних пропозиціях від українських банків.

Якщо кошти потрібні терміново, а при цьому немає можливості готувати довідку про розмір заробітної плати або довго чекати рішення за заявкою — краще скористатись послугами мікрофінансових компаній. Вони обробляють заявки в середньому впродовж 30 хвилин, до того ж оформити анкету можна дистанційно на сайті, а не звертатись у відділення компанії.

Якщо гроші треба ненадовго і ви плануєте швидко розрахуватись із заборгованістю, звертайтесь до МФО. Якщо ж потрібна велика сума коштів на тривалий період, краще звернутися до банку. Але у цьому випадку варто пам'ятати, що для отримання вигідних умов кредитування варто залучити поручителя або надати заставу.

В будь-якому випадку рекомендовано спершу скористатися кредитним калькулятором для розрахунку майбутнього платежу за кредитом. Для цього необхідно лише обрати термін кредитування та вписати суму.

Як довго банк прийматиме рішення за заявкою — залежить від політики компанії. Зазвичай процедура віднімає мінімум 2 робочих дні. Якщо ви плануєте прискорити процедуру отримання кредиту та підвищити власні шанси на позитивне рішення, можна подати заявку одразу до декількох організацій.