Дуже важливою частиною домашнього крафту є дезінфекція пивного обладнання. Від цього залежить подальший смак пива, колір та якісність. При цьому не буде присутнім жодних зайвих запахів, які можуть псувати весь смак. Щоб провести дезінфекцію всього обладнання вдома, можна використовувати велику кількість розчинів, які допоможуть позбутися поганих речовин.

Чим можна продезінфікувати пивне обладнання?

Є велика різноманітність варіантів, як продезінфікувати інструменти. Удома можуть допомогти такі речовини:

  • йод;
  • хлор;
  • різні кислоти;
  • медичний спирт;
  • перекис.

Також усі матеріали можна обробити високими температурами в комбінації з марганцівкою.

Найпростіші способи дезінфекції в домашніх умовах

Більш популярними методами дезінфекції є використання йоду або хлору. Суміш таблетки хлору з водою допоможе виконати обробку всіх поверхонь та інструментів. Таблетки буде достатньо на велику кількість інструментів, при цьому розчин видалить усі можливі мікроорганізми. Але після хлору всі матеріали потрібно буде промити під великою кількістю води.

Метод із застосуванням йоду передбачає змішування з прохолодною водою в пропорціях: йод - 10 мг, води - 25 л. У цьому розчині інструменти потрібно тримати 30 хвилин. Після цієї процедури обладнання не потрібно мити водою, бо жодного запаху не буде відчуватися.

Можна дезінфікувати й перекисом, але це не такий надійний варіант. Також дуже важливо, щоб і все обладнання було хорошої якості, щоб дезінфекція давала якісь результати. Недороге, але при цьому якісне пивне обладнання на будь-який смак ви знайдете в магазині My-Beer.

Використання спирту в дезінфекції

У момент, коли потрібна термінова дезінфекція, допоможе спирт. Якщо якесь обладнання впало на підлогу, а рідини, щоб продезінфікувати, немає - можна просто протерти його медичним спиртом. Усе має бути максимально стерильно, щоб не зіпсувати процес приготування і смак.

Кислоти та високі температури для дезінфекції

Харчова ортофосфорна кислота також буде хорошим варіантом для дезінфекції. Її не потрібно далі змивати водою. Цей спосіб маловідомий, але доволі дієвий.

Позбутися шкідливих мікробів можна парою або кип'ятінням. Адже для варіння пива не обов'язкова повна стерилізація. Потрібно просто позбутися лактобактерій та інших мікроорганізмів, з якими з легкістю може впоратися висока температура.