Від вибору правильного поручителя напряму залежить, відмовить банк у видачі коштів або схвалить заявку. Це особливо актуально у випадку, коли клієнт планує отримати велику суму коштів, не маючи при цьому застави. Фінансовий заклад в першу чергу цікавиться матеріальним становищем потенційного поручителя, до якого виставляються ті ж вимоги, що й до самого позичальника. У різних банків критерії оцінки клієнтів можуть відрізнятися, але є загальні моменти, котрі універсальні для всіх. 

Вік

Не рекомендовано обирати занадто юних або літніх поручителів. Оптимальний середній вік в діапазоні 22-65 років. В деяких випадках банках готові схвалити кандидатуру 21-річного поручителя при умові, що він відповідає іншим критеріям. Детальніше про миттєвий кредит на карту онлайн https://allycredit.com.ua/momentalnyj-kredyt-onlajn-na-kartu/

Наявність постійної реєстрації

Ідеальний варіант, коли поручитель має громадянство України та постійну реєстрацію в тому самому місті, що й відділення банку. Зазвичай іноземців або клієнтів, котрі мають тимчасову реєстрацію не розглядають.

Підтвердження офіційного доходу та зайнятості 

Важливо, аби у поручителя було офіційне працевлаштування та стаж роботи не менше 6 місяців. Не менш важливим критерієм виступає розмір зарплатні, котра повинна бути вище середньої по регіону. Цього доходу має бути достатньо, щоб у випадку необхідності поручитель міг виплачувати заборгованість за кредитом замість основного позичальника.

Бездоганний кредитний рейтинг

Важливо, щоб у поручителя не було власних заборгованостей. Хороший кредитний рейтинг виступає сильним позитивним моментом для банку і є сигналом того, що людина відповідально ставиться до власних кредитних зобов'язань. В такому випадку кандидатуру затвердять, навіть якщо вона не підходить по інших параметрах. Зазвичай позичальник може запрошувати одразу декількох поручителів, але одна й та сама людина не може бути поручителем одразу по кількох кредитах.

Додаткові параметри, котрі можуть вплинути на рішення банку

Існують деякі негласні критерії відбору поручителів при отриманні кредиту:

  1. Наявність вищої освіти та затребуваної на ринку спеціальності (професії). Зазвичай банк не розглядає на роль поручителя осіб із середньою освітою.

  2. Стаж роботи більше одного року, в ідеалі не менше 3-5 років на посаді, яка гарантує достатній розмір доходу. Наприклад, стоматологи, програмісти або бухгалтери мають вищі шанси.

  3. Реєстрація і місце проживання у людини співпадають.

  4. У власності потенційний поручитель має цінне майно.

Зазвичай банки охоче затверджують на роль поручителя чоловіка або дружину позичальника, а також його близьких родичів. Зважаючи на досить велику конкуренцію на ринку кредитування наявність хоча б одного поручителя, який відповідає більшості приведених в статті критеріїв, значно підвищує шанси на позитивне рішення по заявці.

Висновки

Кращий поручитель – близький родич, старший 23-25 років, зі стабільним джерелом доходу та офіційним працевлаштуванням. Йому обов'язково потрібно мати хорошу кредитну історію, не допускається наявність власних прострочених позик.

Це необхідно на випадок, якщо основний позичальник не зможе виплатити заборгованість в силу різних причин. Коли він почне допускати прострочки, зобов'язання з оплати щомісячних платежів лягають на плечі поручителя. 

Тому платоспроможність кандидата на цю роль – основний параметр, згідно з яким в банку приймають рішення. В якості підтвердження доходу такій людині може знадобитися свіжа довідка про розмір заробітної плати з бухгалтерії. Іноді в угоді може бути кілька поручителів, в такому випадку вони несуть солідарну відповідальність перед фінансовою установою.