14:56, 18 січня 2022 р.
Надійне джерело
У лісі під Білою Церквою на фейкових зборах Білоцерківської ТЕЦ замінили керівництво
Сьогодні, 18 січня, у санаторії «Дуброва» під Білою Церквою пройшли незаконні збори псевдоакціонерів Акціонерного товариства «Білоцерківська теплоелектроцентраль», під час яких було змінено керівництво підприємства. Журналісту «Моєї Київщини» вдалося потрапити на цей дивний захід
Під час зборів представники акціонерів проголосували за припинення повноважень членів наглядової ради, через завершення строку їх повноважень, а також обрали нових членів.
Також було проголосувано за припинення повноважень керівника Василя Кривенка. Також було обрано нового директора - Вигулярного Ігоря Вікторовича.
«Ціль фейкових зборів – у тому, щоб обрати нових керівників Білоцерківської ТЕЦ. Це напряму пов’язано з величезними боргами, у які завели чинні власники ТЕЦ дане підприємство. У липні минулого року Господарський суд Київської області постановив стягнути майно ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" на користь Національного банку через заборгованість за іпотечним договором. У грудні Господарський суд Київської області відкрив з цього приводу справу про банкрутство. В результаті зараз власники замітають сліди», - зазначило «Моїй Київщині» інформоване джерело.
Варто зазначити, що голосування відбувалося з порушенням процедури. Документи порядку денного так і не були роздані учасникам зборів. У них на руках були лише бюлетені для голосування. Участь у голосуванні взяли 6 осіб, які називають себе акціонерами. Справа в тому, що за словами інформованого джерела, усі довіреності представників акціонерів підроблені.
Цікаво, що санаторій більше нагадував фортецю: будівля разом з учасниками зборів перебувала під охороною найнятих «тітушок» у військовому камуфляжі. За інформацією «Моєї Київщини», загонами молодиків керував чинний народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.
«Білоцерківську ТЕЦ» напряму пов’язують з олігархом, екснардепом від «Батьківщини» Костянтином Жеваго.
Білоцерківська ТЕЦ є поручителем за зобов’язаннями банку "Фінанси та Кредит" Жеваго перед НБУ за низкою кредитів, з яких непогашених – 1,439 млрд грн. Заставна вартість нерухомого майна ТЕЦ на початок 2015 року становила майже 2 млрд грн.
У 2015 році Жеваго як тоді ще власник банку «Фінанси та Кредит» уклав з НБУ договір поруки про погашення цих кредитів рефінансу. Він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед регулятором, але не виконував їх.
1 жовтня 2019 року суд повністю задовільнив позов НБУ і відмовив у зустрічному позові Жеваго щодо визнання недійсним договору поруки. Рішення набрало законної сили.
На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку перед НБУ становить 6,2 млрд грн. Борг має бути погашено як шляхом стягнення коштів з Жеваго як поручителя, так і за рахунок стягнення на майно компаній-поручителів.
Показово, що серед новообраних членів наглядової ради опинився Руслан Зозуля. Він на громадських засадах займає пост почесного президента ПрАТ «Росава», ще одного активу, який належить структурам Костянтина Жеваго.
Наразі рано робити висновки, але є підозра, що завдяки фейковому засіданню Жеваго переклав ТЕЦ з однієї кишеню в іншу, розраховуючи зберегти актив, попри рішення суду на вимогу Нацбанку стягнути підприємство на користь держави. Враховуючи давні політичні зв’язки Жеваго з «Батьківщиною», не є дивною участь в цьому заході нардепа Вадима Івченка. Виникають питання і до правоохоронних органів: чи відреагує на ці події прокуратура? Чи все ж таки на нас чекає чергове «прощення» олігарху принаймні 1,439 млрд грн за «гарні очі»?..
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:59
8 листопада
11:50
8 листопада
Tetris Box допоможе! Де орендувати склад на будь-який термін?
Новини компаній
11:00
8 листопада
05:10
8 листопада
03:30
8 листопада
18:28
6 листопада
16:23
6 листопада
live comments feed...