• Головна
 • Надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану для цивільних осіб
07:54, 25 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану для цивільних осіб

Надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану для цивільних осіб

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало рекомендації з надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану для цивільних осіб.

 • Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека — пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.
 • Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.
 • Оцініть його стан. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання — це не менше 2-3 видихів за проміжок часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Видихом рахується — підйом та опускання живота. Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.
 • Зверніться за номером “103” для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).
 • Зупиніть критичні (артеріальні чи венозні) кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут, турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет максимально вище за місцем кровотечі на кінцівки постраждалого. Правильно накладений кровоспинний джгут/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення. Оптимально – написати час на відкритій частині тіла постраждалого. Можете також запам’ятати час. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета. Залежно від виду кровотечі – зупинка тиску на рану може стати смертельною для людини.
 • Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
 • Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).
 • Для СЛР покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хвилину.
 • Тримайте пораненого у стабільно боковому положенні до приїзду медиків.
 • Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Допомога. медики. війна #домедична #04566
live comments feed...