• Головна
  • В Україні почалися зйомки документального фільму про історію українського ІТ «Перший код»
16:34, 22 грудня 2021 р.

В Україні почалися зйомки документального фільму про історію українського ІТ «Перший код»

В Україні почалися зйомки документального фільму про історію українського ІТ «Перший код»

Європейська асоціація програмної інженерії EASE розпочала зйомки документального фільму про історію українського ІТ «Перший код». Прем’єра планується на вересень 2022 року, вона має відбутися не лише в одному з київських кінотеатрів, але й у Кремнієвій долині в рамках закритого показу. Стрічку перекладуть на декілька мов світу.

З одного боку, люди, які стояли у джерел українського ІТ та створювали перші компанії на цьому ринку, розкажуть, як зароджувалася індустрія в 90-х та розвивалася у 2000-х. З іншого боку, окрема частина фільму буде присвячена сучасним українським компаніям, які прямо зараз творять історію української ІТ-індустрії: здобувають успіх на міжнародних ринках, підіймають інвестиції раунд за раундом.

«Ті, хто стоять у джерел, поділилися з нами своїми спогадами та надзвичайно цінними архівними відео. Але звісно, фільм буде також про тих, хто «вистрілив» сьогодні», – розповідає Любов Мочалова.

Під час знімань «Першого коду» його автори розробляють інтерактивну мапу історії українського ІТ-сектору з точною хронологією, в якій занотовують події головні герої стрічки. Наразі знімальна група вже провела п’ять масштабних інтерв’ю з EPAM, 3DLook, ELEKS, Looksery, TECHIIA Holding. Частина знімань відбулася в Лос-Анджелесі. У зніманнях фільму планується участь також Grammarly, Reface, Preply, Softserve, Sigma та інших.

«Що простежується між усіма інтерв’ю, так це готовність взаємодопомоги. Коли тільки зароджувалося українське ІТ, компанії та їхні засновники між собою тісно спілкувалися. Вони допомагали один одному експертизою, а іноді навіть ділилися офісами. Це було сильне ком’юніті. Потім, коли таких компаній стало більше, всі поступово почали сприймати колег по ринку як конкурентів. Потужне ком’юніті, внаслідок якого відбулося становлення індустрії, було поступово втрачене. Зараз ми ведемо перемовини з Netflix та Megogo, а згодом оберемо, на якій платформі будемо розміщувати стрічку»‎, – розповів Владислав Савченко.

Інтерв’юером та дослідником у картині виступає президент асоціації Владислав Савченко, продюсером — Сергій Кривко, а режисером — Любов Мочалова. Зараз асоціація EASE (European association of software engineering) проводить знімання власним коштом, однак згодом планує долучити до проєкту партнерів.

Джерело: EASE

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ІТ. Україна #фільм #04566
live comments feed...