• Головна
  • До кінця століття населення України може скоротитися до 22 мільйонів
15:48, 3 грудня 2021 р.

До кінця століття населення України може скоротитися до 22 мільйонів

До кінця століття населення України може скоротитися до 22 мільйонів

Українська нація старіє, а кількість населення скорочується. Серед причин - економічні проблеми, статевий дисбаланс та пандемія COVID-19.

Про це йдеться у прогнозі Національної академії наук України.

"Українське суспільство стрімко старіє, тому що у нас вища, ніж в Європі, смертність, і нижча народжуваність. І внаслідок зменшення кількості народжень зростає частка осіб похилого віку. Державна політика має спрямовуватися на збалансування продовження тривалості життя й економічних спроможностей держави”, — каже член-кореспондент НАН України Олександр Гладун.

Частка народжуваності скорочується з економічних причин: родини не можуть дозволити собі мати двох і більше дітей через низьку заробітну платню, відсутність власного житла і нерозвинену соціальну інфраструктуру. Крім того, в Україні спостерігається статевий дисбаланс на користь жінок, адже показник смертності серед чоловіків вищий. Вони більше працюють на небезпечних виробництвах, де вищі ризики травмуватись і померти, а також частіше потрапляють в ДТП.

“На скорочення українського населення впливає і пандемія. Ми зараз перебуваємо всередині процесу, але цифри вже свідчать про те, що пандемія робить свій внесок у смертність. У структурі причин смерті COVID-19 посідає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань”, — наголошується у прогнозі.

У НАН зазначають, що не бачать природних шляхів зупинення процесу скорочення населення. Натомість можливо, вдасться стабілізувати чисельність населення мігрантами з азійських країн, Кавказу та колишніх республік Радянського Союзу, яких цікавитиме Україна.

Що відомо

    • В ООН прогнозують скорочення населення України до 35 мільйонів до 2050 року.
    • За даними Державної служби статистики, за січень-серпень 2021 року населення України скоротилось на 245,9 тисячі людей. Загалом наявне населення країни станом на 1 вересня становило понад 41,3 мільйона людей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Демографія #населення #Україна #українці #скорочення #смертність #ДТП #народжуваність #04566
live comments feed...