• Головна
  • Опалювальний сезон на Таращанщині, ціна на газ та транспортування. Що очікувати громаді?
13:45, 26 вересня 2021 р.

Опалювальний сезон на Таращанщині, ціна на газ та транспортування. Що очікувати громаді?

Опалювальний сезон на Таращанщині, ціна на газ та транспортування. Що очікувати громаді?

Вже зовсім скоро розпочинається опалювальний сезон, питання яке турбує більшість мешканців. Перед початком опалювального сезону нам вдалося поспілкуватися з очільником Таращанського відділу ПАТ «Київоблгаз». За словами Віталія Паланського, Таращанська громада повністю готова до опалювального сезону. Влітку було повністю проведено планові перевірки та роботи щодо усунення недоліків необхідного обладнання. Як то кажуть, запустяться, коли міська рада надасть відповідне розпорядження. Нагадаємо, одним із головних факторів «запуску» є погода. Якщо середньодобова температура повітря протягом трьох діб не піднімається вище 8-ми градусів, то за розпорядженням міської радирозпочинається опалювальний сезон безпосередньо для бюджетних установ та населення які користуються централізованим опаленням.

Не менш важливим питання залишається вартість газу для населення. ««Уряд та багато експертів запевняють, що ціна на газ до травня місяця не зміниться для населення» - пояснює Віталій. Для підприємств та бюджетних установ, вартість газу може доходити і до 25 грн за куб. Такі «балачки» вже викликають обурення у представників бізнесу, зокрема у Таращанській громаді. За собою це тягне підвищення вартості товарів чи послуг, скорочення персоналу, що ніяк не може радувати ані представників бізнесу ані пересічних громадян. До слова, 21 вересня головний виконавчий директор «Нафтогазу» Отто Ватерландер, зазначив, що собівартість газу українського видобутку дорівнює 1 грн.

Не забули і про транспортування газу, питання яке для багатьох громадян і досі є загадкою. Багато хто пам’ятає як проходила газифікація населення, коли люди за власні кошти і власними зусиллями прокладали газогіни. І людей можна зрозуміти, через багато років вони змушені оплачувати транспортування газу по цьому ж газогоні. Але все виходить зі строю, зноситься, потребує змін – пояснює Паланський Віталій: - «Тільки по Таращанській громаді було замінено 8 забірних пристроїв, встановлено 3 нових регуляторних пунктів, 3 станції катодного захисту для забезпечення наших газопроводів від корозії, замінено 8 кілометрів ізоляційного покриття. Якщо споживач не користується газом протягом довгого періоду часу, газ для споживання є доступним в любий час і за потреби не потрібно нікого викликати, чи подавати заяву на його підключення. Розроблено граничну норму 314 м3 в рік для споживачів, котрі не користуються газом, але не хочуть відключати будинок від газифікації. Сума за 314 м3 розбивається на 12 місяців та множиться на тариф і оплачується щомісяця. Принцип нарахування за транспортування для постійних споживачів здійснюється таким чином: показник за попередній опалювальний сезон ділиться на 12 місяців і множиться на тариф вказаний у квитанції.».

Хочемо попередити мешканців, у наш «неспокійний час». До Вас з перевіркою можуть приходити не лише працівники «Київоблгазу», але і шахраї. Таращанське відділення «Київоблгазу» роз’яснює, коли до вас звертається співробітник «Київоблгаз» він повинен надати посвідчення та має бути одягненим у спецодяг з написом «Київоблгаз» при цьому ніякої оплати тих чи інших послуг вимагати не може, тому що все проводиться лише в офіційних представництвах. Якщо до вас звертаються з перевіркою вентиляційних каналів, ви маєте повне право перевірити документи, а також зателефонувати до старости вашого населеного пункту та запитати чи є офіційний дозвіл на проведення таких робіт. Дану роботу проводять спеціальні організації які не являються працівниками газових підприємств. Якщо ж все узгоджено, то даний працівник оформлює АКТ обстеження у двох примірниках при цьому залишає один вам, а інший надає «Київоблгаз». Докладніше про такі організації ви можете дізнатись на сайті 104.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Газ #інтерв'ю #ціна #опалювальний сезон #04566 #Тараща
live comments feed...