• Головна
  • З 1 серпня мита зростуть до 25% : Трамп відкрив новий етап тарифної війни
13:21, Сьогодні

З 1 серпня мита зростуть до 25% : Трамп відкрив новий етап тарифної війни

Трамп відкрив новий етап тарифної війни: з 1 серпня мита зростуть до 25%

Трамп відкрив новий етап тарифної війни: з 1 серпня мита зростуть до 25%

Президент США Дональд Трамп у понеділок почав повідомляти торговельних партнерів — від потужних постачальників, таких як Японія та Південна Корея, до дрібних гравців — про те, що з 1 серпня будуть введені значно вищі мита США, що ознаменує новий етап у торговельній війні, яку він розпочав на початку цього року. Про це пише Reuters.

Введення 25% мита на американських імпортерів усіх товарів з ключових союзників Японії та Південної Кореї потрясло Уолл-стріт, індекс S&P 500 різко впав, хоча ринки в Азії сприйняли останні новини спокійно.

Оголошені тарифи

Оголошені тарифи

14 країн, які надіслали листи, серед яких були й менші експортери до США, такі як Сербія, Таїланд і Туніс, натякнули на можливість додаткових переговорів, одночасно попередивши, що будь-які репресивні заходи зустрінуть аналогічну відповідь.

Quote«Якщо з будь-якої причини ви вирішите підвищити свої тарифи, то незалежно від того, на скільки ви вирішите їх підвищити, ця сума буде додана до 25%, які ми стягуємо», — сказав Трамп у листах до Японії та Південної Кореї, опублікованих на його платформі Truth Social.

Підвищені тарифи набудуть чинності 1 серпня і, що важливо, не будуть поєднуватися з раніше оголошеними секторальними тарифами, такими як тарифи на автомобілі, сталь та алюміній.

Це означає, наприклад, що тарифи на японські автомобілі залишаться на рівні 25%, а не 25% існуючого тарифу на автомобільний сектор, який зріс до 50% з новою взаємною ставкою, як це сталося з деякими тарифами Трампа.

Час для країн укласти угоди з США спливає, після того як Трамп у квітні розпочав глобальну торговельну війну, яка спричинила хвилювання на фінансових ринках і змусила політиків поспішно захищати свої економіки.

Торгові партнери отримали ще одну відстрочку, коли Трамп підписав у понеділок указ, який продовжує термін переговорів до 1 серпня.

Quote«Я б сказав, що остаточним, але не на 100%. Якщо вони зателефонують і скажуть, що хочуть зробити щось по-іншому, ми будемо відкриті до цього», — відповів Трамп на запитання, чи є цей термін остаточним.

Трамп тримав більшу частину світу в невідомості щодо результату місяців переговорів з країнами, які сподівалися уникнути значного підвищення мит, яким він погрожував.

Ставка для Південної Кореї така сама, як Трамп спочатку оголосив, а ставка для Японії на 1 пункт вища за ту, що була оголошена 2 квітня. Через тиждень він обмежив усі так звані взаємні мита на рівні 10% до середи. Наразі досягнуто лише двох угод — з Великою Британією та В'єтнамом, а Вашингтон і Пекін у червні домовилися про рамки, що охоплюють тарифні ставки.

Венді Катлер, віцепрезидентка Азіатського інституту політики, сказала, що прикро, що Трамп підвищує тарифи на імпорт з двох найближчих союзників США, але ще є час для прориву в переговорах.

Quote«Хоча ця новина розчаровує, це не означає, що гра закінчена», — сказала Катлер.

Трамп заявив, що США введуть 25% мита на товари з Тунісу, Малайзії та Казахстану; 30% — з Південної Африки, Боснії та Герцеговини; 32% — з Індонезії; 35% — з Сербії та Бангладеш; 36% — з Камбоджі та Таїланду і 40% — з Лаосу та М'янми.

Прем'єр-міністр Японії Шігеру Ісіба заявив у вівторок, що було досягнуто певного прогресу в уникненні підвищення мит до 35%, яке нещодавно запропонував Трамп.

Quote«Ми отримали пропозицію від США швидко продовжити переговори до нового терміну, встановленого на 1 серпня, і що залежно від відповіді Японії зміст листа може бути переглянутий», — заявив Ісіба на зустрічі з міністрами кабінету міністрів для обговорення стратегії Японії щодо мит.

Південна Корея заявила, що планує активізувати торговельні переговори зі США і вважає останній план Трампа фактичним продовженням пільгового періоду на введення взаємних мит.

Quote«Ми активізуємо переговори протягом решти періоду, щоб досягти взаємовигідного результату і швидко вирішити невизначеність, пов'язану з митами», — заявило міністерство промисловості країни.

Президент Південної Африки Сіріл Рамафоса заявив, що 30% митна ставка США є невиправданою, враховуючи, що 77% американських товарів ввозяться до Південної Африки без мита. Прессекретар Рамафоси заявив, що його уряд продовжуватиме співпрацю з США.

Падіння ринку

Американські акції впали у відповідь на це, що стало останнім потрясінням на ринку, оскільки торгові кроки Трампа спричинили різкі коливання на фінансових ринках і змусили політиків поспішно вживати заходів для захисту своїх економік.

Американські акції опинилися на межі ведмежого ринку через низку оголошень про введення мит на початку весни, але швидко відновилися до рекордних максимумів після того, як 9 квітня він призупинив введення найжорсткіших мит.

Індекс S&P 500 закрився з падінням приблизно на 0,8%. Акції японських автомобільних компаній, що котируються на біржах США, впали: Toyota Motor закрилася з падінням на 4%, а Honda Motor — на 3,9%. Долар різко зріс як щодо японської єни, так і щодо південнокорейського вона.

Quote«Переговори про тарифи вибили вітер з вітрил ринку», — сказав Брайан Джейкобсен, головний економіст Annex Wealth Management.

Він додав, що більшість оголошених тарифних ставок були округлені в меншу сторону, а листи виглядають як пропозиції типу «бери або залишай».

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив раніше в понеділок, що очікує на кілька торговельних оголошень протягом наступних 48 годин, додавши, що його поштова скринька переповнена останніми пропозиціями від різних країн.

Торговельні блоки

Європейський Союз не отримає листа з вищими тарифами, повідомили у понеділок джерела в ЄС, обізнані з цим питанням.

ЄС все ще прагне досягти торговельної угоди до середи після того, як президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і Трамп провели «вдалу розмову», заявив представник комісії.

ЄС розривається між тим, чи наполягати на швидкій і легкій торговельній угоді, чи використати свій економічний вплив для досягнення кращого результату. Він вже втратив надію на укладення всеосяжної торговельної угоди до кінцевого терміну в липні.

Президент США також пригрозив лідерам країн, що розвиваються, з групи БРІКС, які зустрічаються в Бразилії, додатковим 10-відсотковим митом, якщо вони приймуть «антиамериканську» політику.

До групи входять, зокрема, Бразилія, росія, Індія та Китай.

Інформує thepage.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...