• Головна
  • Понад $270 тисяч залучив стартап українця з розробки екологічних батарей завдяки краудфандингу
16:29, 5 травня

Понад $270 тисяч залучив стартап українця з розробки екологічних батарей завдяки краудфандингу

На краудфандинг-платформі StartEngine стартап SorbiForce, який розробляє екологічні батареї, зібрав понад 270 тисяч доларів. Співзасновником та CEO компанії є українець Сергій Камінський.

Про цеповідомивСергій Камінський, Interesting Engineering.

У чому проблема?

Як зазначають представники компанії, небезпечні та часто дуже обмежені способи переробки батарей підкреслюють гостру потребу у більш безпечних та надійних рішеннях.

"З урахуванням того, як зараз розробляються системи зберігання енергії та батареї, вони мають дійсно великий вплив на стійкість планети", — каже Кевін Дролет, директор з маркетингу компанії.

Яке рішення?

Ідея з'явилась у Камінського після того, як він зрозумів, що сільське господарство щорічно виробляє близько 2,1 млрд тонн відходів.

Тому український стартап SorbiForce розробив технологію використання відходів сільського господарства для створення батарей без металу. У компанії, заснованій матеріалознавцем та підприємцем Сергієм Камінським, зазначають, що для створення акумуляторів використовують виключно вуглець, воду та сіль.

Як це працює?

Після років досліджень команда розробила сорбційні батареї, які використовують три фізичні процеси для передачі електронів через надпористий шар вуглецю в ядрі, переміщуючи їх від катода до анода. За словами команди, оскільки обидва електроди виготовлені з вуглецю, батарея є повністю негорючою.

екобатарея

екобатарея

Фото: SweetBunFactory / iStock

"Термін служби батареї може становити до 30 років, якщо додавати воду", зауважив Дролет.

Найдивовижніше те, що наприкінці терміну служби елемента до 95 % батареї можна розкласти на органічні матеріали, а решту компонентів можна згодом повторно використовувати.

Крім того, Дролет зазначає, що на відміну від літій-іонних (Li-ion) батарей, які часто стають токсичними пластиковими відходами або становлять загрозу безпеці при переробці, елементи SorbiForce не створюють:

  • ризику вибуху,
  • теплового розгону,
  • витоку токсичних речовин.

І все це завдяки безметалевому хімічному складу та замкнутій конструкції, навіть якщо їх розрізати навпіл.

Стартап SorbiForce зібрав понад 270 тисяч доларів на краудфандинг-платформі StartEngine. Компанію підтримали 183 інвестори: вкластися можна було від 500 доларів.

У рамках підготовки до перших пілотних проєктів потужністю від 60 до 150 кВт·год, запланованих на друге півріччя, стартап наразі прагне залучити 5 мільйонів доларів США початкового фінансування до завершення раунду.

Довідка

SorbiForce заснували у 2017 році в Україні, нині його зареєстрували у штаті Делавер, США. Стартап презентує себе як розробника першої у світі неметалевої батареї, створеної з відновлюваної сировини.

Їхня розробка не використовує рідкісноземельні метали, є безпечною, економною та не впливає на довкілля. Команда позиціює її як сталу альтернативу літієвим акумуляторам.

Нагадаємо, що Агенція GreenDuck Research провела власне дослідження про світову структуру фінансування стартапів і поспілкувалися з інвестиційними фондами, щоб дізнатися, як ухвалюються рішення про вкладення коштів у 2024-2025 роках. У дослідженні зібрали ключові рекомендації від інвесторів, які можуть допомогти знайти джерела фінансування.

Інформує rubryka.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...