09:19, 24 травня 2022 р.
Надійне джерело

Ситуація із сіллю

Ситуація із сіллю

 За словами голови Економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна, Артемсіль повністю перекривала потреби України в солі. Імпорт йшов, але в основному, дорожчих видів солі (дрібної йодованої, рожевої та ін). Плюс – підприємство забезпечувало потреби промислових харчових підприємств. «Але останнім часом було надвиробництво солі, тому на якийсь період запасів ще вистачить. Надалі доведеться імпортувати. Проблем із імпортом не буде. Сіль - не той продукт, який потрібно довго шукати на зовнішніх ринках, але цілком можливо, підросте ціна», - говорить Пензін.

При цьому у низці міст, переважно, невеликих (зокрема, у Броварах під Києвом, Миргороді Полтавської області та ін.) сіль вже є далеко не у всіх магазинах, що змушує людей вигрібати залишки та провокує ажіотаж. Наприклад, у Броварах кам'яної солі не було у «АТБ» та «Сільпо». У Києві люди також скаржилися на відсутність продукції Артемсолі в Сільпо і Новусі - вона закінчилася приблизно тиждень тому, а нового завезення не було. Але водночас полиці ломляться від солі інших виробників (переважно морської, яка коштує близько 20-30 гривень за упаковку).

Але експерти це пов'язують, швидше, із проблемною логістикою (товар не встигають вчасно підвозити), ніж із реальним браком української солі на ринку. "Продукція "Артесмолі" ще не встигла закінчитися", - каже Пензін.

«Проблеми із сіллю, про які зараз пишуть ЗМІ, насправді поширюються не лише на сіль. У нас і з содою проблеми, і з багатьма іншими продуктами. І перебої лише наростатимуть, у тому числі через логістичні складності та дефіцит пального (товар просто не довозять до магазинів). Також йде збільшення імпорту продуктів харчування за багатьма групами, що підриває і так низьку конкурентоспроможність вітчизняних підприємств, тому вони скорочуватимуть виробництво», — каже голова концерну «Ярослав» (до нього входить Київська макаронна фабрика) Олександр Барсук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сіль #Артемсіль #війна #підпрємство #04566
live comments feed...