• Головна
  • У Таращанській громаді обговорили питання вакцинації від поліомієліту
11:36, 8 лютого 2022 р.
Надійне джерело

У Таращанській громаді обговорили питання вакцинації від поліомієліту

У Таращанській громаді обговорили питання вакцинації від поліомієліту

Відбулася робоча зустріч голови Таращанської міської ради Михайла Кривошеєва з директором Білоцерківської районної філії державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактичних хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Андрієм Воєводіним. Говорили про стан вакцинації проти поліомієліту у Таращанській міській територіальній громаді. У громаді щепленню від гострого інфекційного захворювання, яке спричиняє поліовірус, підлягають більше ста дітей.

Закликаємо усіх батьків, опікунів не ризикувати здоров’ям своїх дітей! Перевірте вакцинальний статус дитини і якщо ви відмовилися від щеплень або пропустили з якихось причин, зверніться до сімейного лікаря чи педіатра. Адже ліків від поліомієліту не існує. Єдиний ефективний засіб врятуватися від інфекційної хвороби – вакцинація.

Важливо! З 1 лютого в Україні стартувала вакцинальна кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей до 6 років, які не були вакциновані вчасно.

Довідково: Поліомієліт – інфекційне захворювання, яке є небезпечним для життя. Його спричиняють поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через заражену воду та їжу. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. У більшості випадків поліомієліт протікає непомітно, проте людина продовжує розповсюджувати вірус й інфікувати інших. В 1 з 200 випадків поліо спричиняє невиліковний параліч. 5–10% з тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через ураження паралічем саме дихальні м’язи.

За календарем щеплення вакцинувати дітей від поліомієліту необхідно у два, чотири, шість і вісімнадцять місяців, а також у шість років і чотирнадцять років. Ці шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вакцинація #Тараща #громада #поліомієліт. 04566
live comments feed...