• Головна
  • Повідомляємо, що скоро зміниться метод розрахунку по газопостачанню
13:42, 7 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Повідомляємо, що скоро зміниться метод розрахунку по газопостачанню

Повідомляємо, що скоро зміниться метод розрахунку по газопостачанню

За даними ТОВ оператор "ГТС України" у травні цього року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Завдяки ухваленому Верховною Радою законопроєкту 2553 приймання-передача природного газу буде здійснюватись   не у метрахкубічних, а в кіловат-годинах.

Чому перехід на європейські правила обліку газу важливий для країни?

Оператор ГТС України підтримує законопроєкт 2553, адже це означатиме:

  • подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватись в однакових одиницях;
  • справедливе ціноутворення –  за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу.  Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії, тощо);
  • уніфікацію одиниць вимірювання для різних видів енергії ( наприклад газу та електричної енергії). Це питання енергоефективності, економії ресурсів та раціонального та прозорого  вибору Споживача між різними джерелами отримання енергії.

На усі запитання, пов`язані з переходом, відповідає Микола Болховітін, начальник управління метрології та газовимірювання Оператора ГТС України у проєкті «Енергія змін» Андрія Жупанина, народного депутата, члена комітету Верховної Ради з енергетики й житлово-комунальних послуг:

Слід лише зазначити, що Оператор ГТС України активно співпрацює з Верховною Радою та профільним комітетом і зі свого боку буде повністю готовий з 1 травня перейти на нові правила обліку природного газу в одиницях енергії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Газ #постачання #розрахунок #04566
live comments feed...