• Головна
  • Підлітки зможуть отримати тисячу гривень «єПідтримки» вже з 7 лютого
08:49, 3 лютого 2022 р.

Підлітки зможуть отримати тисячу гривень «єПідтримки» вже з 7 лютого

Підлітки зможуть отримати тисячу гривень «єПідтримки» вже з 7 лютого

2 лютого уряд ухвалив зміни до постанови щодо програми «єПідтримка», якими розширив ініціативу на підлітків — вже з 7 лютого вакциновані підлітки від 14 років зможуть отримати 1000 гривень допомоги.

Крім стандартних цілей на спорт, кіно, театри, подорожі, кошти програми можна буде витрачати на освітні курси, спортивні товари, шкільне приладдя та канцтовари, а також газети та журнали (друкарську продукцію).

Алгоритм отримання виплати не змінився: потрібно відкрити картку в одному з банків-партнерів та подати заявку в застосунку «Дія». Звісно, обов’язковими умовами для отримання допомоги за програмою «єПідтримка» лишаються повний курс вакцинації та «зелений» COVID-сертифікат у «Дії».

У Мінцифрі також поділились оновленою статистикою щодо поданих заявок та витрачених коштів за програмою «єПідтримка» — станом на 2 лютого українці вже подали 8 млн заявок у «Дії» на отримання «єПідтримки», оформили 9,1 млн карток та витратили 2,3 млрд гривень. Окремо зазначається, що люди віком від 60 років вже витратили понад 132 млн грн на лікарські засоби за 9 днів після розширення програми. 

Наразі уряд продовжує працювати над подальшим розвитком програми, зокрема поширенням її дії на комунальні послуги. Також у найближчій перспективі з’явиться можливість вакцинованим людям з інвалідністю І та ІІ групи купувати лікарські засоби. У січні президент України Володимир Зеленський анонсував виплату додаткових 500 гривень «єПідтримки» за бустерне щеплення проти коронавірусу, проте у Мінфіні днями зауважили, що грошей у бюджеті на це поки немає.

  • Офіційний старт програми «єПідтримка» відбувся 19 грудня 2021 року. Програма триватиме рік — до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.
  • Станом на 31 січня громадянам було перераховано 7,35 млрд грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #Дельта #штам #хвороба #епідемія #ковід #Омікрон #смертність #наслідки #ускладнення #госпіталізація #04566
live comments feed...