• Головна
  • За картоплю будемо платити по новій ціні
08:44, 25 січня 2022 р.
Надійне джерело

За картоплю будемо платити по новій ціні

За картоплю будемо платити по новій ціні

Картопля в Україні вже навесні зросте в ціні до вищого рівня, ніж в аналогічний період 2021 року. Продукт нині дешевше продають, ніж роком раніше. Причини – значне розширення площ та великий урожай. Але в майбутньому картопля дорожчатиме.

"Ціни на всі овочі борщового набору в Україні наразі істотно переважають показники минулого року, а деякі основні позиції подорожчали в рази. Винятком є картопля: через збільшення її валового збору виробники змушені реалізовувати свою продукцію дешевше, ніж у цей же час минулого року", – цитує керівника проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександра Хорєва AgroTimes.

За словами фахівця, станом на середину січня, гуртові ціни на картоплю в Україні в середньому залишалися на позначці 4,5 грн/кг, і хоча є стабільний попит із боку покупців, фермери не ризикували підвищувати цінники саме через достатню пропозицію товару на ринку. "Проте ситуація може змінитися в найближчі 1-2 місяці", – каже Хорєв.

Він додав, що навесні 2021 року фермери значно збільшили площі під картоплею. Проте її якість через погодні умови була поганою. "З більшою ймовірністю вже до середини весни 2022 року на внутрішньому ринку України цінники на картоплю стандартної якості можуть перевищити показники 2021 року", – говорить експерт.

До речі, ціни на яйця в Україні знизяться на 5-10% уже до кінця поточного місяця. Нова вартість становитиме приблизно 36-38 грн за десяток. У супермаркетах яйця наразі можна купити за 39-43 грн.

"Зазвичай після закінчення всіх новорічних свят паралельно зі зниженням попиту ціна на яйця поступово знижується на 5-10% та становитиме 36-38 грн за 10 штук. Така ціна фіксується на цьому рівні приблизно до квітня", – цитує аналітика УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу) Світлану Литвин Аgrotrend.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Економіка #ціни #картопля #урожай #04566
live comments feed...