08:39, 24 січня 2022 р.

У «Дії» з’явиться «єЗахист»

У «Дії» з’явиться «єЗахист»

Найближчим часом у «Дії» з’явиться нова послуга під промовистою назвою «єЗахист». Її анонсував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у коментарі щодо сьогоднішнього «зливу даних українців».

Михайло Федоров вчергове нагадав, що «Дія» не зберігає персональних даних користувачів на віддалених серверах, а лише показує ту інформацію про громадянина що вже є у державних реєстрах. Також він зазначив, що питаннями кібербезпеки та захисту персональних даних розробники займалися від самого початку проєкту, і на сьогодні застосунком користуються 13,7 млн українців, а сайтом — майже 13 млн українців.

За словами міністра, вже тиждень як з’являються боти, які нібито «знають все про вас». Михайло Федоров переконує, що Мінцифра займається кожним таким випадком, блокує такі ресурси, а також постійно інвестує кошти, щоб державні реєстри ставали більш захищеними, а персональні дані українців зберігалися у безпеці.

Водночас з огляду на сьогоднішні події у Мінцифрі прийняли рішення про запуск у «Дії» послуги «єЗахист» — при потребі кожен громадянин зможе дізнатися базові правила кібербезпеки, у яких реєстрах міститься його персональна інформація. Наступним кроком стане запуск послуги, яка надсилатиме українцям сповіщення, коли чиновник перевірятиме їхні дані в реєстрі. Коли саме з’являться ці послуги міністр, на жаль, не уточнив.

На початку січня у «Дії» з’явились сповіщення про нові кредити та перевірку кредитної історії, що мають захистити українців від шахраїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дія #сертифікат #COVID19 #діджиталізація #Мінцифри #04566
live comments feed...