• Головна
  • Україна може побудувати власний космодром біля Чорного моря
10:28, 21 січня 2022 р.
Надійне джерело

Україна може побудувати власний космодром біля Чорного моря

Україна може побудувати власний космодром біля Чорного моря

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький та керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний представили план будівництва українського космодрому на конференції Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів.

Космодром пропонують збудувати на адміністративному кордоні Одеської та Миколаївської областей, на узбережжі Чорного моря.

Втім, зазначається, що для будівництва об’єкта буде потрібен дозвіл також й від Туреччини, через ризик падіння других ступенів ракет-носіїв на її територію.

“Необхідна безлюдна територія – не менше 500 км під трасою польотів ракет-носіїв та важливих народногосподарських об’єктів по 200 км в обидва боки від цієї траси”, – пояснив Гриневецький.

олова управління Дніпропетровського космічного кластера Євген Рокитський нагадав, що зараз існують технології ракет-носіїв, яким не потрібна зона відчуження завдяки керованому поверненню ступенів.

“Наприклад, у Великій Британії нещодавно анонсували створення семи космопортів на своїй території, неподалік міста Единбурга, вже інвестували кошти в реалізацію цих проектів”, – додав Рокитський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #космодром #море #плани #04566
live comments feed...