• Головна
  • У НАЗК пояснили, чи потрібно декларувати "ковідну тисячу"
14:31, 13 січня 2022 р.
Надійне джерело

У НАЗК пояснили, чи потрібно декларувати "ковідну тисячу"

У НАЗК пояснили, чи потрібно декларувати "ковідну тисячу"

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявляє, що виплату у розмірі 1 тис. гривень, передбачену для повністю вакцинованих від коронавірусу громадян, не потрібно вказувати як дохід, але потрібно декларувати спеціальний рахунок.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК.

"Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід? Ні, адже ці кошти не є доходом для декларування. Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу в розмірі 1 тис. гривень. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг та товарів. До того ж, якщо особа не використовує їх протягом 4 місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету”, - сказано у ньому.

НАЗК пояснює, що оскільки кошти, отримані в рамках програми єПідтримка", надаватимуться виключно у безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок і не будуть оподатковуватись, то такі кошти не є доходом, а отже, їх не потрібно вказувати у декларації.

"Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок? Так, рахунок необхідно вказати в розділі 12.1. "Банківські та інші фінансові установи, в яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї". Для громадянина, який бажає взяти участь у програмі, відкриватиметься віртуальний рахунок. Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менш як половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій усіх видів), то його потрібно буде декларувати", - сказано у повідомленні.

Також у НАЗК повідомили, що відкритий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги у рамках програми "єПідтримка" закривається банком (без заяви одержувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги незалежно від факту її використання.

НАЗК також нагадала, що кампанія з декларування триває до 31 березня 2022 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єПідтримка #1000 #НАЗК #декларації. 04566
live comments feed...