• Головна
  • Українці відмовляються від газу та переходять на електрику
09:48, 12 січня 2022 р.
Надійне джерело

Українці відмовляються від газу та переходять на електрику

Українці відмовляються від газу та переходять на електрику

Українці активно почали переходити на електроопалення після рекордного підвищення тарифів на газ. У поточному опалювальному періоді показник споживання електроенергії зріс на 6% порівняно з минулим сезоном. При цьому споживання газу скоротилося приблизно на 5-6%.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що країна повністю забезпечена необхідними для опалювального сезону енергоресурсами. Вугілля нагромадили понад 700 тис. тонн. При цьому продовжуються постачання вугілля морським шляхом із США, Колумбії, Австралії.

Вироблення атомної генерації у поточному сезоні перевищує 55% порівняно з 51% минулої зими. На ній зосереджено основне енергетичне навантаження. Теплоелектростанції виробляють 30% всієї наявної електроенергії, але в гідроелектростанції доводиться до 7% виробленої країни е/е. Якщо газу власного видобутку Україні не вистачає, щоби покрити свої потреби, то електроенергію ми виробляємо для себе самі.

Щоб мотивувати людей переходити на електрику, уряд відновив пільговий тариф на електроенергію для тих, хто опалює електрикою свої будинки – 1,68 за кВт-годину. Ця сума не змінюється в залежності від обсягу споживання.

Установка лічильника допоможе заощадити на платежах за електроенергію. В основному побутові споживачі встановлюють у своїх будинках двозонні лічильники, які вважає денне та нічне споживання за різними розцінками. Те, що спожито в нічний час, оплачується за вдвічі меншим тарифом на електроенергію. Таким чином, якщо включати електрообігрів будинку, а також гріти воду в бойлері в нічний час, то плата за електрику буде набагато нижчою.

Тарифи на газове опалення уряд вже незабаром не зможе стримувати і після підвищення вартості газу з 1 травня 2022 року вони злетять у кілька разів. Щоб заощаджувати на платежах, потрібно провести термомодернізацію будинків та систем теплопостачання. Зараз в Україні в середньому витрачається на опалення одного квадратного метра у багатоквартирному будинку 4 кубометри газу. За нинішніми тарифами це коштує приблизно 33 гривні. А от якщо будинок повністю утеплити та систему теплопостачання модернізувати, то ці витрати можна скоротити до 16 гривень, тобто вдвічі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Газ #електроенергія #економія #04566
live comments feed...