09:13, 11 січня 2022 р.

Всесвітній день «дякую»

Всесвітній день «дякую»

Сьогодні - один із найввічливіших днів у році. 11 січня у світі відзначають Міжнародний день слова «дякую».

11 січня відзначається Міжнародний день «дякую» – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот. 

Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має? Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте. 

Історія і традиції Міжнародного дня «дякую» Всесвітній день «дякую», який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН. Вперше вислів «дякую» зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році. Міжнародний день дякую у багатьох країнах святкують з великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, конкурси і безліч інших розважальних заходів. В освітніх установах говорять про важливість дякувати близьким, розповідають про культурні традиції, етику, а також гарні манери. Крім того, у Всесвітній день дякую проводять благодійні акції, на яких збирають кошти для нужденних. У цей день люди говорять один одному теплі слова і обмінюються листівками, висловлюючи свою ввічливість і подяку.

Магічні властивості слова «дякую»

Саме світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями. Слово «дякую», як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Слово «дякую» є своєрідним усним «погладжуванням». Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров'я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця. Слова подяки, особливо «дякую», позитивно впливають на емоційний стан та розумову діяльність людини. Вираз «дякую» застосовувати в житті легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин. Як писала відомий американський психолог Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно чотири обійми на день, для підтримки — вісім обіймів, а для росту — дванадцять обіймів на день.

Не соромтеся подякувати мамі або дружині за приготований сніданок, випадкового перехожого – за те, що притримав перед вами двері, колегу – за надану послугу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».

Цікаві факти про слово «дякую»

- За своєю етимологією слово «дякую» несе в собі знак народження, символ удачі, зв'язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності.

- Щороку, поряд з Всесвітнім днем «дякую», ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня.

- Говорячи «дякую», потрібно дивитися людині в очі.

- Не можна дякувати людям у стані роздратування – це нікому не принесе радість.

- Старовіри не використовують слово «спасибі», так як вважають, що слово виникло від словосполучення «спаси Бай». Бай» - це ім'я одного з язичницьких богів.

- З великих міст світу самим ввічливим вважається Нью-Йорк - «дякую» тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/vsesvitniy-den-dyakuyu-istoriya-ta-tradiciyi-svyata-67792

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День #сьогодні #дякую #04566
live comments feed...