• Головна
  • Суди почали відбирати посвідчення водія за керування «євробляхою»
12:34, 28 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Суди почали відбирати посвідчення водія за керування «євробляхою»

Суди почали відбирати посвідчення водія за керування «євробляхою»

Українські суди почали масово позбавляти посвідчень водіїв, які керують «простроченими» автомобілями з іноземною реєстрацією. Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Нагадаємо, що за керування автомобілем з іноземною реєстрацією, який своєчасно не вивезено за межі України, передбачено штраф у розмірі 8 500 грн. Штраф виноситься поліціянтом на місці зупинки (ч. 8 ст. 121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається. Якщо порушення вчинено повторно протягом року, штраф складає вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування строком на 1 рік з оплатним вилученням авто чи без такого (ч. 9 ст. 121 КУпАП).

До закінчення періоду пільгового розмитнення «євроблях» складення працівниками поліції матеріалів по автомобілях з іноземною реєстрацією було рідкісним явищем. Однак, після закінчення пільгового періоду, кількість таких випадків значно зросла. На сьогодні суди переповнені протоколами про адміністративні правопорушення за ч. 9 ст. 121 КУпАП. У більшості випадків суди призначають сплату штрафу у розмірі 17 000 грн та позбавляють права керування строком на 1 рік.

Якщо водій, позбавлений права керування, сяде знову за кермо будь-якого транспортного засобу, його очікує наступний штраф – 20 400 грн (ч. 4 ст. 126 КУпАП). Якщо водій вирішить сісти за кермо повторно протягом року, то відповідальність подвоїться до 40 800 грн (ч. 5 ст. 126 КУпАП).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Євробляха #штрафи #МВС #ДАІ #04566
live comments feed...