• Головна
  • У Фінляндії запустили найбільший в Європі ядернй реактор
15:12, 22 грудня 2021 р.
Надійне джерело

У Фінляндії запустили найбільший в Європі ядернй реактор

У Фінляндії запустили найбільший в Європі ядернй реактор

Виробництво електроенергії планується розпочати у січні з 30%. Повноцінно АЕС почне працювати з червня.

У Фінляндії минулої ночі запустили найбільший ядерний реактор в Європі Olkiluoto 3. Про це у вівторок, 21 грудня, повідомило видання Yle.

За його даними, проект реалізувала компанія Teollisuuden Voima. Відповідний дозвіл від Центру радіаційної та ядерної безпеки STUK було отримано тиждень тому.

Згідно з документом, умови для проведення випробувань із досягненням початкової критичності та випробувань у режимі малої потужності виконані, а пусконалагоджувальні роботи пройшли успішно. Станція працює за планом.

Як зазначено, виробництво електроенергії новим реактором планується розпочати наприкінці січня - після підключення до національної мережі - з 30%. Протягом пробного періоду (близько шести місяців) використовуватиметься різна потужність. Повноцінно АЕС почне працювати з червня. Її новий реактор вироблятиме близько 15% усієї електроенергії у Фінляндії.

У Teollisuuden Voima наголосили, що останній запуск атомної електростанції в країні відбувся понад 40 років тому, а в Європі - близько 15 років тому.

Як повідомлялося, Франція вперше за кілька десятиліть відновлює програму будівництва атомних реакторів, щоб зменшити залежність від імпортних енергоносіїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ядерний реактор #Фінляндія #Європа #енергетика #04566
live comments feed...