• Головна
  • В Луцьку «розумний» облік водопостачання — датчики розпізнають магніти і зворотний потік
13:21, 17 грудня 2021 р.
Надійне джерело

В Луцьку «розумний» облік водопостачання — датчики розпізнають магніти і зворотний потік

В Луцьку «розумний» облік водопостачання — датчики розпізнають магніти і зворотний потік

Мобільний оператор lifecell спільно з партнером «IoT Україна» та компанією-інтегратором «Смарт Еко Лоджик» запустив проєкт інтернету речей для «Луцькводоканалу», в межах якого встановили телеметричне обладнання на будинкові вузли, квартирні та лічильники для приватного сектору для дистанційного зняття показників.

Для передачі даних із лічильників використовується мережа LoRaWAN, основні переваги якої ― відсутність дротів, широка зона покриття і тривалий час роботи кінцевих пристроїв на одній батареї. Ця мережа розгорнута в більшості обласних центрів і низці інших населених пунктів України.

Перший будинок в Луцьку було підключено до IoT ще в 2020 році, а станом на початок грудня 2021 року телеметричними датчиками вже було обладнано понад 2 тис. вузлів обліку водопостачання в місті. Для постійної передачі сигналу з датчиків використовуються 16 базових станцій lifecell. До того ж датчики оснащені системою контролю зняття показників обладнання, дії магніту і зворотного потоку.

«Для отримання доступу до даних із лічильників «Луцькводоканал» використовує відповідне програмне забезпечення, розроблене компанією-інтегратором «Смарт Еко Лоджик». Цей застосунок розрахований на потреби водоканалу та обслуговувальних організацій.

Використовуючи таку програму, можна в реальному часі бачити актуальні дані споживання води, а також порівняти їх з історичними показниками в погодинній розбивці. ПЗ також дозволяє імпортувати дані в білінґову систему надавача послуг для виставлення рахунків кінцевим користувачам. За допомогою нашого ПЗ також можливо отримувати дані з приладів обліку тепла, газу й електроенергії», ― зазначив Михайло Гарщаль, директор «Смарт Еко Лоджик».

Для тих будинків, де лічильники з дистанційною передачею даних встановлені в кожній квартирі й окремо в будинку, аналітичний модуль дозволяє вирахувати несанкціоноване підключення, порівнюючи сумарні витрати з окремих квартирних лічильників і загального будинкового лічильника.

В Луцьку «розумний» облік водопостачання — датчики розпізнають магніти і зворотний потік, фото-1

У lifecell зазначили, що уже понад два роки запускають проєкти інтернету речей та сподіваються, що незабаром таких проєктів буде ще більше, оскільки технології інтернету речей не тільки дозволяють автоматизувати процеси, виявляти несправності та здійснювати дистанційний моніторинг, а й роблять життя міського населення комфортнішим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк #облік #водопостачання #магніти #04566
live comments feed...