• Головна
  • Українці позичать 300 мільйонів євро у Світового банку на обіцяне Зеленським утеплення будівель
09:24, 15 грудня 2021 р.

Українці позичать 300 мільйонів євро у Світового банку на обіцяне Зеленським утеплення будівель

Українці позичать 300 мільйонів євро у Світового банку на обіцяне Зеленським  утеплення будівель

Рада директорів Світового банку 17 грудня розгляне питання виділення Україні кредиту на 300 млн євро в рамках другого траншу за проєктом "Друга позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення".

Про це перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила на своїй сторінці у Facebook за підсумками зустрічі з регіональним директором Світового банку Арупом Банерджі.

"Ці кошти будуть спрямовані насамперед на фінансування президентського проєкту "Енергетична незалежність". Масштабна програма термомодернізації житла покликана суттєво зменшити енергоспоживання українців та, відповідно, знизити витрати на енергоносії", – написала Свириденко.

Вона уточнила, що учасники програми зможуть знизити споживання енергії та рівень комунальних платежів на 60%.

"Уже у 2022 році ми плануємо охопити до 5 тис. багатоквартирних будинків по всій країні", – додала очільниця Мінекономіки.

Свириденко зазначила, що також готується Стратегія партнерства України із Світовим банком на 2022 – 2026 роки.

"Також очікуємо на реалізацію Світовим банком інвестиційних проєктів у галузях машинобудування, енергетики, інформаційних технологій, сільського господарства та будівництва. Важливим напрямком співпраці залишається збільшення конкурентоспроможності зовнішньої торгівлі", – написала Свириденко.

Як повідомлялося, раніше президент Володимир Зеленський анонсував початок у 2022 році програми підвищення енергоефективності житла, яку він назвав "Велика термомодернізація".

За його словами, для реалізації реформи термомодернізації всіх багатоповерхових домівок буле коштувати для держави 300 млрд грн, у найближчі три роки йдеться про фінансування цього напрямку на суму близько 100 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Українці #позика #утеплення #МВФ #04566 #Світовий Банк
live comments feed...