• Головна
  • Україна 14 грудня вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
11:18, 14 грудня 2021 р.

Україна 14 грудня вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Україна 14 грудня вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Цього року були вже 35-ті роковини від дня катастрофи.

Понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін - 206 днів 1986 року побудували захисну споруду "Укриття". Вона дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

Сьогодні ми щиро дякуємо і ліквідаторам, і міжнародній спільноті, яка допомагає Україні та українцям у нелегкій боротьбі з наслідками аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталися два вибухи та пожежа з незбагненними наслідками для всього світу. У ліквідації аварії взяли участь сотні тисяч людей, а точна кількість постраждалих від трагедії невідома і досі. Щодня, протягом останніх 35 років у зоні відчуження продовжують боротьбу з наслідками цієї страшної аварії.

“Частки радіоактивних речовин, що потрапили назовні внаслідок аварії на четвертому реакторі АЕС, на жаль, розпадатимуться ще довгі роки. Але людська пам’ять і шана героям Чорнобиля за їхній подвиг і самопожертву не обмежені в часі та житимуть вічно”, – наголосив глава держави.

В Офісі президента зазначили, що цього року було майже вдвічі підвищено мінімальні виплати для ліквідаторів з інвалідністю. Також відновлено соціальну справедливість щодо забезпечення гідної пенсії для цивільних ліквідаторів, які втратили здоров’я. З нового року вони отримають підвищені пенсії, які тепер розраховуватимуть на основі збільшеної мінімальної заробітної плати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧАЕС #катастрофа #трагедія #вшанування #04566
live comments feed...