• Головна
  • Кіберполіція вилучила бази персональних даних з відомостями на понад 300 млн громадян
11:20, 13 грудня 2021 р.

Кіберполіція вилучила бази персональних даних з відомостями на понад 300 млн громадян

Кіберполіція вилучила  бази персональних даних з відомостями на понад 300 млн громадян

Упродовж листопада 2021 року кіберполіціянти провели профілактичну операцію під умовною назвою «ДАТА» для протидії незаконному розповсюдженню персональних даних громадян — загалом правоохоронці провели 117 обшуків на території України, та викрили 51 особу, причетну до несанкціонованих дій з інформацією.

  • За результатами операції вилучено близько 100 баз персональних даних (понад 90 тисяч гігабайтів інформації), які актуальні на 2020-2021 роки. У вилучених базах містилися відомості на понад 300 мільйонів громадян України, Європи та США.
  • Вартість баз коливалася від 500 до 50 тисяч гривень — залежно від її вмісту та комерційної цінності.
  • Зловмисники збували інформацію на закритих хакерських форумах, а також у соцмережах та месенджерах. Під час проведення слідчих дій заблоковано понад 30 каналів незаконного поширення інформації
  • Правоохоронці припинили діяльність одного з найбільших сайтів, де розповсюджувалися персональних дані як українців, так і іноземців. На сайті (його назва не повідомляється) містилися відомості щодо номера телефону, прізвища, ім’я та по батькові громадян, їхнього місця реєстрації, а в окремих випадках — інформація про надані адмінпослуги, пов’язані з використанням транспортних засобів.
  • Кіберполіціянти Дніпровщини викрили колишнього співробітника мережі супермаркетів у збуті конфіденційних даних — чоловік незаконно збирав і продавав компаніям-конкурентам інформацію, що містила комерційну таємницю. Унаслідок його дій мережа зазнала понад мільйон гривень збитків.
  • Наразі дев’ятнадцятьом фігурантам вже оголошено підозру — кримінальні провадження розслідуються за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації), ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї) та ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіберполіція #бази #українці #04566
live comments feed...