• Головна
  • Звичка займатися домашніми справами захищає від старіння
10:10, 30 листопада 2021 р.

Звичка займатися домашніми справами захищає від старіння

Звичка займатися домашніми справами захищає від старіння

Звичка щодня приділяти час домашнім справам, підтримувана протягом усього дорослого життя, захищає від фізичної і когнітивної деградації, яка властива старінню.

Вчені констатують: звичка займатися домашніми справами власноруч пов’язана з більш гострими розумовими здібностями і поліпшенням фізичних можливостей в літньому віці. Результати недавнього дослідження, опубліковані журналом BMJ Open, показують, що “дві години роботи по дому допомагають краще зберегти пам’ять, знизивши ризик вікового зниження активності мозку, а також забезпечують більш серйозний захист від падінь у літніх людей”.

Фахівці умовно ділять домашні справи на “легкі” і “важкі”. До легких вони відносять миття посуду, витирання пилу, заправку ліжка, прання, приготування їжі, прибирання. До важких-миття вікон, зміну меблів і обстановки, миття підлоги, фарбування та інші ремонтні роботи.

Вчені зробили висновок, що регулярне виконання роботи по дому з розряду легкої асоціюється з більш гострими розумовими здібностями і поліпшенням фізичних можливостей у людей похилого віку. Що стосується важких справ, їх періодичне виконання пов’язане з поліпшенням показників короткочасної і відстроченої пам’яті.

Говорячи про те, що звичка займатися домашніми справами захищає людей від вікової деградації, представники науки пояснюють: такого роду справи вимагають активності гіпокампу (область мозку, пов’язана з навчанням і спогадами) і префронтальної кори (частина мозку, яка регулює прийняття рішень і концентрацію).

Стимулювання цих ділянок мозку і забезпечує захисний ефект. Скорочення даних зон через бездіяльність веде до втрати синаптичних зв’язків між нейронами, одного з пускових механізмів вікових нейродегенеративних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хатня робота #справи #прибирання #чистка #04566
live comments feed...