• Головна
  • Якою ціною Україна отримає наступний транш МВФ
12:46, 25 листопада 2021 р.

Якою ціною Україна отримає наступний транш МВФ

Якою ціною Україна отримає наступний транш МВФ
Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував меморандум за новою програмою stand-by з Україною. Який містить 12 ключових умов які необхідно виконати до кінця літа 2022 року

Меморандум містить плани подальших заходів щодо впровадження структурних реформ у 2022 році. Зокрема, щодо реформ у грошово-кредитному, податково-бюджетному та фінансовому секторах.

Україна в рамках оновленої програми взяла на себе низку зобов'язань, встановивши часові рамки для їх виконання. У меморандумі зазначено 12 "маяків", 8 з яких потрібно виконати до наступного перегляду програми, запланованого на початок березня.

1. Бюджет на 2022 рік. До кінця листопада Україна повинна затвердити бюджет на 2022 рік із загальним дефіцитом у розмірі 3,5% ВВП, як було погоджено з МВФ.

2. Наглядова рада держбанків. До кінця листопада необхідно скасувати послаблення критеріїв відбору представників держави в наглядових радах державних банків.

3. Наглядова рада держбанків. Потрібно затвердити плани наступності із зазначенням термінів для наглядових рад кожного з держбанків в рамках стратегій фінустанов на 2021-2024 роки.

4. "Ковідний фонд". До кінця року необхідно завершити і опублікувати аудит витрат з "ковідного" фонду.

5. Банківський нагляд. НБУ до кінця грудня повинен прийняти план дій із зазначенням термінів за погодженням з МВФ для підвищення професійного рівня банківського нагляду.

6. Генпрокуратура. Офіс Генерального прокуратура повинен опублікувати піврічний звіт про результати кримінальних розглядів щодо колишніх власників, менеджерів та інших пов'язаних сторін у кожному банку, виведеному з ринку з початку 2014 року.

7. Приватизація держбанків. До кінця січня 2022 року Кабінет Міністрів повинен затвердити дорожню карту, в якій викладе кроки, необхідні для виведення Приватбанку та Ощадбанку на ринок для часткової або повної приватизації.

8. Повернення активів збанкрутілих банків. У лютому необхідно прийняти і опублікувати комплексний стратегічний документ і план дій з повернення активів збанкрутілих банків.

9. САП. Прийняття законодавчих змін щодо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

10. База даних споживачів газу. До кінця березня 2022 р.потрібно розробити і надати всім постачальникам газу бази даних споживачів з усією інформацією, необхідною для виставлення рахунків домогосподарствам.

11. Вища рада правосуддя. У квітні слід завершити разову перевірку діючих членів Вищої ради правосуддя (ВРП) Радою з етики відповідно до положень нового закону про ВРП.

12. Наглядова рада "Енергоатому". До кінця травня необхідно призначити наглядову раду "Енергоатому" з більшістю незалежних членів, обраних відповідно до прозорої процедури.

За даними Мінфіну, виконання положень Меморандуму дозволить Україні до кінця дії програми отримати від МВФ решту $2,2 млрд.

Нагадаємо, 22 листопада Міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми stand-by І погодив виділення Україні другого траншу в $700 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Транш #МВФ #Україна #ЄС
live comments feed...