• Головна
  • Уряд посилює карантинні обмеження для жовтої зони також жовтий сертифікат лише на 30 днів
08:55, 25 листопада 2021 р.

Уряд посилює карантинні обмеження для жовтої зони також жовтий сертифікат лише на 30 днів

Уряд посилює карантинні обмеження для жовтої зони також жовтий сертифікат лише на 30 днів

Уряд на засіданні 24 листопада ухвалив зміни до «карантинної» постанови  (№1236), якіпередбачають посилення обмежень для регіонів «жовтої» зони та скоротити строк дії «жовтих» COVID-сертифікатів. Вони наберуть чинності через 7 днів після публікації постанови.

Як розповів на засіданні уряду міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, обов’язковою умовою для бізнесу та споживачів у регіонах «жовтим» рівнем епіднебезпеки стане наявність документів про вакцинацію (весь персонал вакцинований принаймні однією дозою), негативний тест, або COVID-сертифіката про одужання. Очільник МОЗ окремо підкреслив, що ігнорувати нові правила більше не вийде. Водночас варто зауважити, що спочатку у МОЗ хотіли ввести для «жовтої» зони обов’язковою умовою повний курс вакцинації як для працівників, так і для відвідувачів закладів.

«Громадські заклади, заклади культури, ресторани, спортзали тощо можуть працювати, тільки якщо весь персонал вакцинований принаймні однією дозою, має негативний тест чи сертифікат про одужання. Це ж стосується і відвідувачів»

Віктор Ляшко міністр охорони здоров’я України

За новими правилами, громадські заклади мають перевіряти не лише наявність самих сертифікатів, а їх статус — шляхом зчитування QR-коду із сертифіката через додаток «Дія». Без зчитування сертифіката для перевірки його чинності документ вважається ненаданим і неперевіреним, зазначив міністр та згадав, що за неналежну перевірку власникам закладів загрожує штраф на суму від 34 до 170 тисяч гривень.

Також МОЗ хоче скоротити строк дії «жовтого» сертифікату вчетверо — зі 120 до 30 днів. нагадаємо, розподіл внутрішніх COVID-сертифікатів на «жовті» та «зелені» було затверджено постановою Кабміну на початку вересня — з 23 вересня «жовту» зону запровадили по всій Україні. «Жовтий» сертифікат можна отримати наступного дня після першої дози вакцинації дводозною вакциною.

З 24 лютого в Україні діє адаптивний карантин з територіальним розподілом на чотири карантинні зони («зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону») по рівню епідемічної небезпеки та введення карантинних обмежень відповідно до епідемічної ситуації. Наразі «жовта» зона діє лише у двох регіонах —  Кіровоградській та Тернопільській областях. У «помаранчевій» — Закарпатська, Полтавська, Харківська та Чернівецька області, а решта регіонів (18 областей та Київ) — у «червоній».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Карантин #COVID-19 #COVID-сертифікати #Delta #Вакцинація #Віруси #Київ #КМДА #Коронавирус #МОН #Щеплення #Закон #Жовта зона #сертифікати
live comments feed...