• Головна
  • Через російську блокаду вугілля з Казахстану будуть доставляти в Україну морем
13:14, 22 листопада 2021 р.

Через російську блокаду вугілля з Казахстану будуть доставляти в Україну морем

Через російську блокаду вугілля з Казахстану будуть доставляти в Україну морем

«Сьогодні є інформація про те, що вугілля з Казахстану через Тамань, через порт виходить і буде спрямовуватися в Україну. Залізничне сполучення дійсно заблоковане, неможливо везти. Але морським транспортом, є інформація, перший корабель будуть відправляти буквально в найближчі дні», — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Радіо Свобода.

Нагадаємо, що вчора в ДТЕК олігарха Ріната Ахметова повідомили, що в Україну прибуло перше із семи законтрактованих компанією суден з вугіллям із США та Колумбії. Вугілля прибуло для державного Центренерго. Обсяг першої поставки склав 60,5 тис. т.

Міністерство енергетики очікує, що у листопаді-січні в Україну надійде 10 суден із вугіллям: шість для ДТЕК олігарха Ріната Ахметова та чотири для державного Центренерго. «Із Казахстану у листопаді доїжджає 30 тис. тонн вугілля на ДТЕК і 15 тис. тонн на Центренерго», — повідомляв голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

В Україні погіршується ситуація із запасами вугілля. Станом на 17 листопада, загальні запаси вугілля на складах ТЕС складають 371 тис. тонн, зокрема газового — 241,7 тис. тонн і антрацитового — 129,3 тис. тонн.

У Міненерго заявляють, що ключовим стабілізуючим фактором цього опалювального сезону буде атомна генерація. Навантаження на неї буде рекордним за останні п’ять років. «Йдеться про плюс 7 млрд кВт-годин, що на 15% більше навіть від минулорічного. Таке збільшення у виробництві електроенергії дозволить знизити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн», — повідомив міністр Герман Галущенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вугілля #економіка #море #транспортування #корабіл #Казахстан #04566
live comments feed...