• Головна
  • Як оформити та отримати «Пакунок Малюка»?
16:29, 19 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Як оформити та отримати «Пакунок Малюка»?

Як оформити та отримати «Пакунок Малюка»?

Кожна сім’я, у якої народилася дитина, має право на отримання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

“Пакунок малюка” є безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася дитина. Батьки новонародженої дитини мають право на вибір: або отримати грошову компенсацію, або жотримати сам «пакунок малюка». “Пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину. Механізм призначення «пакунку» описується у Постанові КМУ № 1180 від 25 листопада 2020 року.

Для мешканців нашої громади отримати цю допомогу можна без проблем. Щоб її оформити необхідно звернутися до відділу соц. захисту нашої громади, привітні співробітники приймуть та перевірять ваші документи, та передадуть їх до білоцерківського управління соц. захисту, де і здійснюється призначення цієї допомоги.

Бюрократія і досі ні куди не ділася. Для допомоги необхідно підготовити комплект документів:

  • -Заява про призначення допомоги “пакунок малюка”;
  • -Копія свідоцтва про народження дитини;
  • -Довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”;
  • -Копії паспотра та коду одного з батьків ;
  • -Також для іноземців чи біженців, потрібні тимчасова посвідка, посвідчення біженця або особи, що потребує захисту;
  • -Для опікунів чи опікунських органів треба копії рішень виконкомів рад та довіреності.

Тут можна ознайомитися із зразком заяви.

https://bit.ly/38GwWqQ

У разі обрання грошової компенсації, то до всього того треба ще й спеціальний рахунок у «Приватбанку». Після отримання коштів, їх можна використати їх протягом року у спеціалізованих закладах торгівлі – запевняє начальниця відділі соц. захисту Надія Лісіченко:

«Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”. З 01 січня 2021 року розмір грошової компенсації становить не менше 5 тисяч гривень.»

Тобто, ви не зможете витратити ці гроші на щось інше, крім дитячих товарів у спец магазинах. «На даний час розміри компенсацій становлять 5107 грн. «пакунок» і 6039 грн. грошова допомога. Гроші, отримані на спец. рахунок, можна витратити лише на певні види товарів і у певних магазинах. Мені, наприклад, більше подобається сам «пакунок малюка. Він більший за вартістю, там досить якісні речі, гарні засоби для дитячої гігієни, іграшки та одяг. У нас були вже випадки отримання допомоги іноземцями, яким «повезло» народити дітей у нас. Все пройшло без проблем». – розповідає спеціалісти відділу Людмила Гарбар та Леся Родина.

За цим посиланням можна ознайомитися з переліком магазинів в яких можливо витрати отримані кошти.

https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddresses

https://tabsoft.co/3mdBTgc

Нагадаємо, що у Таращанській громаді пологове відділення закрито. Чому воно закрито ми з’ясовуємо. Так як відсутність пологового відділення у нашій громаді, а вона є не маленькою – призводить до ще більшої демографічної кризи.

Додатково наводимо список того, що входить у натуральний "Пакунок малюка"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пакунок малюка #соц захист #громада #Тараща #04566
live comments feed...