• Головна
  • Споживчі настрої громадян погіршуються: що стало причиною
15:16, 19 листопада 2021 р.

Споживчі настрої громадян погіршуються: що стало причиною

Споживчі настрої громадян погіршуються: що стало причиною

Індекс споживчих настроїв в Україні в жовтні 2021 року склав 68,8, що на 0,3 п. нижче за показник вересня. Падіння індикатора спричинене зниженням Індексу доцільності робити великі закупи, який зменшився на 5,4 п., свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens, пише Олександр Білоус, РБК-Україна.

Індекс поточного становища впав і складає 66,8, що на 2,6 п. нижче за показник вересня. Індекс економічних очікувань у жовтні складає 70,1, що на 1,2 п. вище від рівня цього індексу у вересні.

У жовтні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2,3 п. та складає 134,9. Індекс інфляційних очікувань зріс на 1,7 п. та складає 191,9. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6,2 п. та складає 133,6.

"Загалом ми не спостерігаємо суттєвих змін у жовтні порівняно з вереснем цього року. Однак усі основні індекси суттєво покращилися порівняно до жовтня попереднього року, окрім інфляційних очікувань. Так Індекс споживчих настроїв збільшився за рік на 6,4 п. Зросла також впевненість українців у національній валюті: Індекс девальваційних очікувань впав на 27 п.", - коментують аналітики Info Sapiens.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Індекс ціни #споживання #населення #04566
live comments feed...