• Головна
  • «Укроборонпром» візьметься за створення українських бойових роботів
16:36, 12 листопада 2021 р.

«Укроборонпром» візьметься за створення українських бойових роботів

«Укроборонпром» візьметься за створення українських бойових роботів

На виробничих потужностях заводу «Меридіан» ім. Сергія Корольова, який входить до концерну «Укроборонпром», планується налагодити лінію з серійного виробництва українських бойових роботів. Це передбачено договором про співпрацю, який підписали «Укроборонпром», «Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge» і команда розробників проєкту «Мобільні бойові роботи».

Мова про проєкти, які були відібрані серед фіналістів конкурсу стартапів Sikorsky Challenge-2021, створених українськими науковцями й винахідниками. Ці розробки пройшли попередній відбір, під час якого фахівці оцінювали їхню інноваційність, технологічну завершеність, можливість розгортання виробництва на потужностях «Меридіану» та інші аспекти.

Найпершим планують втілити в життя проєкт «Мобільні бойові роботи» — безекіпажні наземні компактні машини, які призначені для виконання логістичних, розвідувальних і бойових завдань, зокрема вогневої підтримки та розмінування.

Завод Укроборонпрому буде відповідати за серійне виробництво, а холдинг Sikorsky Challenge забезпечить маркетинговий супровід.

«Це має стати ще одним вдалим прикладом співпраці між наукою та виробництвом. Наш завод готовий до таких викликів і наш пріоритет на сьогодні – налагодження виробництва бойових мобільних роботів, які можуть стати зброєю майбутнього, значно підсилити обороноздатність нашої держави та дати потужний імпульс для подальшого розвитку інноваційних сфер економіки».

Ольга Руденко, директорка з розвитку ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова

Створення бойових — одна з п’яти інноваційних ініціатив заводу в оборонній сфері. Інші чотири проєкти, реалізацію яких планують розпочати згодом, стосуються протидії ворожим БПЛА, розмінування територій за допомогою дронів, мережевих технологій інтелектуального відеомоніторингу повітряного простору у видимому та інфрачервоному діапазонах частот і  високоточного наведення засобів ураження повітряних об’єктів, а також створення економічного електродвигуна.

Залишається пригадати нещодавню вельми примітну розробку американської компанії Ghost Robotics — чотирилапого робота Vision 60 з переконливою автоматичною гвинтівкою на спині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бойові роботи #Військові роботи #Роботи #Укроборонпром
live comments feed...