• Головна
  • Вимоги до якості питної води в Україні значно відстають від європейських
09:33, 11 листопада 2021 р.

Вимоги до якості питної води в Україні значно відстають від європейських

Вимоги до якості питної води в Україні значно відстають від європейських

Про це заявила голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька під час Форуму з екології та сталого розвитку.

За словами Магалецької, сьогодні в Україні діють застарілі норми, що встановлюють вимоги до якості води, які до того ж не виконуються більшістю постачальників. 

"Сьогодні почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію, – це обмеження використання фосфатів у миючих засобах та деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос). Однак нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання", – зазначила Магалецька.

У діючому законодавстві відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо. З 2021 року нормативи для чотирьох показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.

"Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського союзу. Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм", – підкреслила Магалецька.

В Україні сьогодні діють "Державні санітарні норми та правила "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", у яких загалом відсутні 23 показники безпечності та якості питної води, що містяться у відповідних директивах ЄС.

Джерело: https://biz.censor.net/n3298788

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #питна вода #вода #якість #ціна #04566
live comments feed...