• Головна
  • В МОЗ нагадали про відсторонення невакцинованих працівників з 8 листопада
19:48, 4 листопада 2021 р.

В МОЗ нагадали про відсторонення невакцинованих працівників з 8 листопада

В МОЗ нагадали про відсторонення  невакцинованих працівників з 8 листопада

З 8 листопада набуде чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Про це нагадує прес-служба МОЗ.

Відповідно до наказу, обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів, закладів освіти.

«Працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти» — йдеться в повідомленні.

Також в МОЗ повідомили, як має здійснюватися відсторонення невакцинованих співробітників.

  • керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення. Йдеться про відсторонення від роботи без збереження заробітної плати;
  • керівник підприємства має скласти відповідний акт, якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення;
  • керівник підприємства має знати, що не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я.

Повідомляється, що нині форма довідки про протипокази перебуває на затвердженні у Центральних органів виконавчої влади.

«У довідці не буде вказуватись діагноз, а тому керівник може вимагати її цілком законно» — йдеться в релізі.

Окремо в МОЗ зазначають, що працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ #COVID #щеплення #статистика #04566 #відсторонення #працівники #карантин #вакцинація #примусова #примус
live comments feed...