• Головна
  • Україна рекордно збільшила експорт горіхів, фруктів та ягід до країн ЄС
13:11, 4 листопада 2021 р.

Україна рекордно збільшила експорт горіхів, фруктів та ягід до країн ЄС

Україна рекордно збільшила експорт горіхів, фруктів та ягід до країн ЄС

Аналітики EastFruit зазначають, що виторг України від плодово-ягідного експорту до Німеччини за цей період становить $15,7 млн, збільшившись на 71% порівняно з 2020 роком і став рекордним за весь час.

Повідомляється, що основний виторг Україні приніс експорт замороженої малини, який зріс у 3,3 рази до $5,7 млн. Другу позицію в експорті також займали ягоди, щоправда дикорослі – експорт замороженої лісової чорниці та інших дикоросів до Німеччини з України зріс на 82% до $5,5 млн.

Також вперше до Німеччини було поставлено порівняно невеликі партії свіжої малини, їстівних каштанів та одну партію свіжої черешні.

Експорт волоських горіхів до Німеччини хоч і зріс в обсязі на 28%, але загальний виторг від цього експорту залишився практично незмінним. Зниження експорту зазначалося у категорії замороженої суниці садової, кавунів та яблука.

Крім Німеччини, Україна за перші 9 місяців 2021 року збільшила експорт горіхів, ягід та фруктів також на ринки інших країн ЄС: Польщі (на 85%), Франції (на 22%), Нідерландів (на 86%), Італії (на 70%), Австрії (на 35%), Литви (на 95%) та інших.

Цікаво, що у рейтингу основних ринків збуту українських фруктів, ягід та горіхів перші 8 місць у 2021 році посідають саме країни Євросоюзу, і лише 9 та 10 місця посідають Азербайджан та Туреччина. На перші вісім країн ЄС припадає 72% всього фруктового експорту України!

До речі, експортні поставки з України до Білорусі, яка, частково, є транзитним пунктом на шляху українських фруктів на ринок РФ, у 2021 році знизилися на 39%, а її питома вага в експорті впала до 2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #ягоди #фрукти #продаж #експорт #ЄС #Європа #04566
live comments feed...