• Головна
  • Кабмін встановив єдину методику грошової оцінки земельних ділянок
09:22, 4 листопада 2021 р.

Кабмін встановив єдину методику грошової оцінки земельних ділянок

Кабмін встановив єдину методику грошової оцінки земельних ділянок

Кабінет міністрів встановив єдину методику розрахунку показника нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок, яку використовують державні відомства для низки операцій із землею, для спрощення та полегшення оцінки земель.

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 3 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, методика, що діяла раніше, складалася з трьох різних методичних підходів: принципу оцінки НГО в населених пунктах (прийнятого в 1995 році), а також принципів для земель несільськогосподарського призначення (2011 рік) і земель с/г призначення (2016 рік) .

"Наслідком розірваності методичного поля оцінки виникають значні диспропорції в показниках оцінки, необхідність складання трьох видів технічної документації з НГО у межах громад, що суттєво ускладнює проведення оцінки та збільшує витрати на неї", - йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Прийнятий Кабміном уніфікований підхід визначає НГО як множення площі земельної ділянки, що підлягає оцінці, на норматив капіталізованого рентного доходу (наприклад, для земель с/г призначення це 27,5 тис. грн/га) та п'яти коефіцієнтів, що залежать від розташування, призначення та якості даного земельного активу.

Таким чином, на НГО ділянки впливатимуть близькість її розташування до великих міст, близькість до курортно-рекреаційних об'єктів, вплив радіаційного забруднення, зональних факторів розташування ділянки та її цільового призначення.

Згідно з пояснювальною запискою до постанови, її реалізація спростить розробку техдокументації для наповнення Держземкадастру даними про НГО земель та дозволить територіальним громадам повномасштабно провести оцінку НГО на своїй території.

Під час обговорення ухвали зауваження до методики висловив голова Асоціації міст України (АМУ) Олександр Слобожан. За його даними, реалізація постанови в запропонованому до розгляду вигляді завдасть збитків місцевим бюджетам, які вже сплатили за проведення НГО за старою методикою.

Водночас міністр агрополітики Роман Лещенко на заперечення цього заявив, що постанова почне діяти з 2022 року й не вплине на діяльність територіальних громад.

Міністр пообіцяв у майбутньому опрацювати та врахувати зауваження АМУ, а методику розрахунку НГО було прийнято в запропонованому до розгляду вигляді.

Джерело:  Інтерфакс-Україна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кабмін #земля #ділянки #наділи #ціна #ціноутворення #плата #04566
live comments feed...