• Головна
  • Споживання газу в Україні рахуватимуть в кіловат-годинах. Як за електрику
10:24, 3 листопада 2021 р.

Споживання газу в Україні рахуватимуть в кіловат-годинах. Як за електрику

Споживання газу в Україні рахуватимуть в кіловат-годинах. Як за електрику

Верховна Рада України схвалила закон про перехід на європейські стандарти обліку природного газу в енергетичних одиницях (кВт-год) замість кубічних метрів.

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №2553 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків обсягу газу в одиницях енергії" в другому читанні проголосували 250 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою, облік природного газу в Україні здійснюється в кубічних метрах, а в країнах ЄС облік природного газу здійснюється в одиницях енергії.

Законом передбачається надання права Кабінету Міністрів України приймати рішення про перехід на розрахунки та балансування на ринку природного газу під час транспортування, зберігання, розподілу, видобутку, купівлі-продажу, постачання та споживання природного газу, у тому числі здійснення митного контролю та митного оформлення при переміщенні природного газу через митний кордон України, в одиницях енергії.

Також буде забезпечено інформування споживача про його спожитий обсяг теплової енергії із розрахунку одиниці вимірювання кіловат-година (кВт-год), в якості додаткової інформації в платіжних документах за послуги постачання теплової енергії.

Цей законопроект скасовує так звані "морозні" коефіцієнти, які газорозподільні компанії вписували в платіжки громадян за приведення до стандартних умов.

У червні 2020 року законопроект №2553 був прийнятий у першому читанні.

Даний закон наближає Україну до європейських стандартів і є передумовою для інтеграції українського ринку в газовий ринок ЄС.

Діюча в Україні система розрахунку газу не враховує теплотворність газу. Тобто, споживач не знає, яку кількість тепла отримує з одного кубометра газу.

У країнах ЄС і в багатьох інших країнах світу споживання газу не вимірюється в куб.м, а розраховується, наприклад, в кВт-год або кілокалоріях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Газ #ціна #перехід #Європа #інтеграція #04566
live comments feed...