• Головна
  • Лікарі пояснили, чому небезпечно підніматися сходами бігом
13:34, 1 листопада 2021 р.

Лікарі пояснили, чому небезпечно підніматися сходами бігом

Лікарі пояснили, чому небезпечно підніматися сходами бігом

Багато людей активно користуються сходами для профілактики гіподинамії, проте мало хто знає, що насправді є лише один правильний спосіб по ній підійматися. Якщо робити це неправильно, можна лише погіршити стан деяких груп м'язів і довести себе до задишки.

Про це розповів японський ортопедичний хірург Ютака Хіраїдзумі з майже 40-річним досвідом роботи. Він пояснив, що коли людина піднімається сходами, вона обов'язково повинна робити це, контролюючи центр ваги, тобто тримати її точно над ногами, не нахилятися вперед і не бігти.

Закономірна реакція організму на підйом бігом сходами – це задишка та біль у ногах. Річ утому, що, коли ви нахиляєтеся вперед, прискорюючись на сходах, збільшується навантаження на м'язи навколо кульшових та колінних суглобів, які підтримують верхню частину тулуба, і ви швидше втомлюєтеся, з'являється м'язовий біль.

"Важливо зберігати збалансовану поставу при підйомі та спуску сходами. Якщо ви користуватиметеся сходами правильно, то природним чином зміцніть антигравітаційні м'язи і корпус", - каже ортопед, маючи на увазі м'язи гомілок, стегон, живота, грудей та шиї, які скорочуються утримання тіла у рівновазі. Для цього розпряміться та дивіться вперед, а не на ноги", - цитує лікар.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медицина #біг #сходи #04566
live comments feed...