• Головна
  • Нацбанк майже на третину погіршив прогноз зростання ВВП у цьому році
15:37, 21 жовтня 2021 р.

Нацбанк майже на третину погіршив прогноз зростання ВВП у цьому році

Нацбанк майже на третину погіршив прогноз зростання ВВП у цьому році

"Ураховуючи показники першого півріччя, високі ціни на енергоносії, а також поточне ускладнення епідемічної ситуації, Національний банк погіршив прогноз зростання економіки з 3,8% до 3,1% у 2021 році", - зазначається у повідомленні.

Як наголосив НБУ, несприятлива ситуація на ринку енергоносіїв і наслідки логістичних проблем у світі обмежуватимуть випуск української промисловості й стримуватимуть темпи відновлення економіки і в наступному році.

"З огляду на це, Національний банк переглянув прогноз зростання ВВП у 2022 році з 4% до 3,8%. У 2023 році економіка зросте на 4%", - зазначив регулятор.

Водночас зростання економіки забезпечуватиме подальше відновлення світової економіки й розширення внутрішнього попиту, зокрема інвестиційного. НБУ також прогнозує збереження сприятливих умов торгівлі для українських експортерів, а також вакцинацію населення, яка дасть могу уникнути локдаунів.

Окрім того, Нацбанк покращив прогноз номінального ВВП у 2021 році до 5,19 трлн грн із 4,975 трлн грн, у 2022-му - до 5,75 трлн грн із 5,485 трлн грн, зазначено в матеріалах центробанку.

Нагадаємо, що цьогоріч Мінекономіки та уряд очікують зростання ВВП на 4,1%

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нацбанк #прогноз #ВВП #гривня #курс #04566
live comments feed...