• Головна
  • Україна чекає перспективу членства від Євросоюзу
12:57, 21 жовтня 2021 р.

Україна чекає перспективу членства від Євросоюзу

Україна чекає перспективу членства від Євросоюзу

Україна виконує всі необхідні для євроінтеграції реформи і чекає, що Євросоюз надасть їй перспективу членства, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Жодна центрально-європейська країна з 1989 не досягла успіху, не бачачи дуже чіткої перспективи і обіцянки членства в ЄС наприкінці її трансформаційного шляху.

Про це Дмитро Кулеба сказав на IV Форумі асоціацій в Києві, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ми імплементуємо амбітні реформи в усе більш складних умовах. Але будь-яке зобов’язання вимагає мети. Наше ключове очікування від ЄС в цьому відношенні – це надання Україні європейської перспективи. Це рішення буде вимагати просто політичного бажання ЄС без інституційних зобов’язань, але воно зіграє дуже важливу роль», – зазначив глава МЗС.

Перспектива членства в ЄС буде великою мотивуючою і трансформаційною силою для України.

«По-друге, це принесе багато визначеності в нашу частину Європи. Ця частина Європи поділяє європейські цінності і вважає, що, в кінцевому рахунку, буде частиною європейської сім’ї. ЄС повинен діяти активно і амбітно, щоб уникнути ситуації, коли інші сили ступлять цю землю», – сказав міністр.

« По-третє, це покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України і переконати українців, що ЄС не має потреби в них, оскільки це один з найбільш широко поширених російських наративів в Україні. Ми повинні працювати разом, щоб люди зберігали віру в факт, що мета членства в Європі обозрима», – додав глава відомства.

Кулеба подякував Естонію, Латвію, Литву і Польщу, які офіційно визнали європейську перспективу України і погодилися у відповідний час підтримати заявку України на членство в ЄС.

«Я впевнений, що є коло країн-членів ЄС, які готові визнати реальність європейського майбутнього України, і я вірю, що також Молдова і Грузія, будуть безперервно розширюватися», – сказав він.

Глава МЗС підкреслив, що Україні потрібен сигнал від ЄС, що її амбіції мають значення.

«Нам потрібен чіткий сигнал, що наші амбіції мають значення, що наші європейські прагнення вітаються, що наші реформи є системними в тому сенсі, що вони сприяють загальноєвропейському правопорядку. Мета членства в ЄС відображена в нашій Конституції, і цей процес незворотній. Ми розуміємо, що кожна наступна хвиля розширення ЄС стає все більш вимогливою і віднімає багато часу», – вказав Кулеба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЄС #політика #вступ #інтеграція #МЗС #Україна #04566
live comments feed...