• Головна
  • Уряд передасть костел Св. Миколая римо-католицькій громаді в Києві
10:58, 7 жовтня 2021 р.

Уряд передасть костел Св. Миколая римо-католицькій громаді в Києві

Уряд передасть костел Св. Миколая римо-католицькій громаді в Києві

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав розпорядження про підготовку передачі костелу Святого Миколая в Києві римо-католицькій громаді.

В костелі, де також розташована державна організація «Національний будинок органної та камерної музики України», 3 вересня сталося коротке замикання, яке призвело до пожежі в одному із найбільших храмів, побудованих у місті до 1917 року.

Побудований у 1899-1909 роках у неоготичному стилі архітектором Владиславом Городецьким костел Святого Миколая розташований у центрі на Великій Васильківській вулиці.

З 1980 року будівлю почали використовувати як концертну залу будинку органної та камерної музики.

Лише у 1992 році у костелі поновили богослужіння. У наш час костел ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України як приміщення для концертів, та парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить в ній служби.Після пожежі члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій виступили за безоплатне повернення костелу святого Миколая в Києві у власність римо-католицької громади в Україні.На відновлення костелу, за підрахунками Мінкультури, потрібно 75 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костел #парафія #предача #релігія
live comments feed...