• Головна
  • В Україні вперше оштрафували колекторів за шантаж і погрози
22:34, 2 жовтня 2021 р.

В Україні вперше оштрафували колекторів за шантаж і погрози

В Україні вперше оштрафували колекторів за шантаж і погрози

Національний банк оштрафував на 102 000 грн першу фінансову установу, яка порушила вимоги щодо стягнення простроченого боргу, повідомила пресслужба НБУ.

Законодавство щодо вимог з етичної поведінки порушила компанія ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" (ЄДРПОУ 43305861).

Рішення накласти штраф 1 жовтня ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Сама компанія не зареєстрована в НБУ як колектор і на сайті вказує, що не є компанією. Однак за даними сайту, вона займається факторингом — тобто працює з простроченою заборгованістю на підставі поступки права вимоги.

Якщо на адресу компанії надходитимуть скарги, її позбавлять ліцензії, зазначила у Facebook автор закону народний депутат Ольга Василевська.

Вона додала, що компанія тероризувала жінку, намагаючись змусити сплатити борг, розсилаючи її колегам аморальний наклеп про те, що ця людина нібито вимагає від студентів надавати їй послуги сексуального характеру. Також колектори дзвонили її сусідам, вимагаючи допомогти змусити жінку погасити заборгованість, погрожували їй самій.

"Сьогодні вони за це заплатили! Заплатили у розмірі, який кратно перевищує те, що вони могли з неї отримати", – додала Василевська.

19 березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 4241 про захист боржників під час врегулювання простроченої заборгованості. 12 квітня закон підписав президент Володимир Зеленський, а 14 липня закон набрав чинності. НБУ встановив тариф для компаній, які подають заяву для реєстрації як колекторські компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Захист боржників #штраф #колектори #штрафи #кредитори #04566
live comments feed...