• Головна
  • Накопичувальна пенсійна система може запрацювати в Україні з 2024 року
16:05, 29 вересня 2021 р.

Накопичувальна пенсійна система може запрацювати в Україні з 2024 року

Накопичувальна пенсійна система може запрацювати в Україні з 2024 року

Про це розповіла на прес-конференції міністр соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, вже восени у Верховній Раді повинні розглянути відповідний законопроект.

– Цієї осені на порядку денному Верховної Ради стоїть ухвалення законопроекту про накопичувальну систему. Я думаю, це буде лише перше читання, – зазначила Лазебна.

Міністр уточнила, що навіть після ухвалення законопроекту в цілому потрібен буде час для підготовки відповідної інфраструктури та посилення грамотності українців, як управляти своїми накопичувальними рахунками.

– Ми хотіли, щоб люди відкладали на свої накопичувальні рахунки вже у 2023 році, але, можливо, це буде і 2024 рік, – наголосила Лазебна.

На початку серпня цього року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що на території України з 2023 року планують запровадити соціальні пакети для бюджетників з накопичувальними пенсіями. Зазначалося, що запровадження соціальних пакетів накопичувальної пенсії поширять на соцпрацівників, вчителів та військовослужбовців.

Крім того, повідомлялося, що робоча група при Кабміні розглядає можливість запуску накопичувального рівня пенсій з 2023 року за базовою ставкою відрахувань 2% без урахування ЄСВ – по 1% з боку роботодавця та працівника. Надалі цю ставку планували збільшити до 4% – тобто по 2% з обох сторін з 2024 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пенсія #перерахкнок #Лазебна #конференція #накопичувальна система #04566
live comments feed...