• Головна
  • У «Дії» з’явились небіометричні закордонні паспорти
11:49, 14 вересня 2021 р.

У «Дії» з’явились небіометричні закордонні паспорти

У «Дії» з’явились небіометричні закордонні паспорти

Розробники «Дії» повідомили про доступність небіометричних закордонних паспортів, які видані після 2015 року — цифрова копія документа підтягнеться системою автоматично (ніяких дій від користувачів не вимагається).

Небіометричні закордонні паспорти стали третім видом е-паспорта у застосунку «Дія» — раніше там з’явились цифрові копії ID-паспорта та біометричного закордонного паспорта. Окремо повідомляється, що паспорт-книжечка у додатку наразі недоступний.

23 серпня в Україні набув чинності закон про «паспорт у смартфоні», який прирівняв е-паспорти у застосунку «Дія» до звичайних. Закордонним паспортом у «Дії» можна користуватися, як і звичайним внутрішнім паспортом. Проте для подорожей за кордон він не підійде.

Наразі в додатку Дія версії 2.0 доступно 11 електронних документів:

ID-паспорт Біометричний закордонний паспорт Небіометричний закордонний паспорт Посвідчення водія Техпаспорт Студентський Страховка на авто РНОКПП (раніше — ІПН) Довідка переселенця (ВПО) Свідоцтво про народження дитини Сертифікат про вакцинацію від COVID-19

Напередодні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск у «Дії» нової функції, яка автоматично сповіщатиме користувачів, який банк і з якою метою перевіряє кредитну історію. Функціональність покликана захистити від шахраїв — система визначатиме та попереджатиме про спроби незаконного оформлення кредитів на сторонніх осіб. Як відомо, наразі Мінцифра активно готується до осінньої презентації Diia Summit, де очікується запуск нових цифрових послуг у декількох сферах. Дата її проведення поки невідома.

Джерело: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Українські новини #"Дія" #Діджиталізація #Держпослуги #Мінцифри #ІТ
live comments feed...