• Головна
  • У МОЗ представили зміни до карантинних обмежень
10:23, 14 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У МОЗ представили зміни до карантинних обмежень

У МОЗ представили зміни до карантинних обмежень

Кабмін ухвалив зміни до постанови №1236, щодо нових карантинних обмежень для запобігання поширення COVID-19. Дана постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

“Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає у більшості країн”, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Головними пунктами затверджених змін правил карантину стали:

· COVID-сертифікат буде включати дві опції ( "жовтий" або "зелений") та буде містити інформацію щодо вакцинації, негативний результат тестування (діє 72 години) чи одужання від COVID-19. «Жовтий» сертифікат включатиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» - про повний курс.

· У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки пом'якшені вимоги до роботи навчальних закладів. Вони будуть працювати при наявності не менше 80% працівників з "жовтими" або "зеленими" COVID-сертифікатами. Тобто вчителі зможуть приходити в школи і з одним щепленням.

· Обмеження жовтого рівня не діють, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів і басейнів мають "жовті" або "зелені" COVID-сертифікати.

· Остаточне рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованих, або дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.

· У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади будуть працювати тільки якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

· Діючі обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників і організаторів масових заходів, в тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів і басейнів "зеленого" COVID-сертифікату.

· При наявності в особи, що перетинає кордон України, "жовтого" або "зеленого" сертифікату про вакцинацію або одужання від COVID-19, він може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується і осіб, що прибувають з непідконтрольних територій.

Звертаємо увагу! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантинні норми #COVID-19 #МОЗ
live comments feed...