• Головна
  • Студенти залишаться без стипендій. Кабмін затвердив постанову
08:51, 8 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Студенти залишаться без стипендій. Кабмін затвердив постанову

Студенти залишаться без стипендій. Кабмін затвердив постанову

Як ми вже повідомляли раніше 1 вересня Кабінет Міністрів України на засіданні прийняв постанову про підвищення стипендій в 1,5- 2 рази. Тоді самого документа в порядку денному не представили, прем'єр-міністр Денис Шмигаль про анонсував "подарунок" студентам до початку нового навчального року. Але вже тоді пішли чутки про те, що одночасно уряд скорочує кількість одержувачів стипендій. Замість 40-45% учнів їх буде отримувати не більше 35-40%.

Днями ця постанова з'явилася на офіційному урядовому сайті, і там дійсно прописано зменшення числа претендентів на стипендії - до 35-40%.

На практиці це означає, що зі стипендій можуть "злетіти" навіть ті, хто вчиться добре. За підсумками екзаменаційних сесій у вузах складаються так звані стипендіальні рейтинги, і вже по ним відбираються ті, хто буде отримувати стипендію. Чим вище загальна успішність на курсі, тим менше шансів потрапити в "стипендіальний клуб" навіть для хорошистів, хоча вони формально відповідають всім критеріям для отримання стипендій.

Виникає підозра, що урізання по стипендіях продовжиться і надалі. Ще в 2017 році, під час перебування заступником міністра фінансів, нинішній глава Мінфіну заявляв про плани зменшити кількість одержувачів стипендій спочатку до 25%, а з часом - до 15%.

При цьому незрозуміло - на які гроші жити іншим студентам. Тим більше, що підвищена стипендія одночасно означає ще й подорожчання гуртожитків. За законодавством, ці виплати пов'язані - вартість проживання в гуртожитках не повинна перевищувати 40% від розміру стипендії. Якщо зараз це близько 500 гривень, то після підвищення стипендій буде 800 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стипендії #гуртожиток #постанова #студенти #04566.com.ua
live comments feed...